Poďme ale k autám. Rytmus všetkých fanúšikov poteší, a tých čo mu závidia naštve, pretože nachystal výstavu všetkých jeho áut! Takže ak chcete vidieť na čom sa vozí "veľký ráper kamo", treba byť v sobotu v areáli Tuning Battle Show&Shine! Nemenej zaujímavou atrakciou bude i lowrider z Rakúska, Porno Benz, ktorý ukáže svoje tanečné umenie počas soboty. Nezmeškáte to, show sa bude opakovať.

Ak vás lákajú súťaže, určite si nenechajte ujsť tú od spoločnosti TLM Design, špecializujúcu sa na individuálne čalúnenie interiérov áut. Tento rok jednému z návštevníkov Caratu venuje interiér do auta v hodnote 3000 €! Tam ale nebude toľko adrenalínu, ako v súťaži o zvezenie sa v Drift Taxi. Možnosť pozerať sa na cestu pred vami bočným oknom sa nenaskýta každý deň... Výber taxíkov? BMW E30 Pickup V8, BMW E46 M3, Nissan 200SX, a ďaľšie špeciály...

Carat Tuning Party je tak trochu "uletená" akcia. V roku 2008 ako prví doviezli na Slovensko 6000 koňový prúdový dragster a "natajnáša" ho odpálili bez povolenia letiska. Ich ďaľší úlet v podobe slovenského rekordu v hromadnom burnoute mal obrovský úspech, iný názor na to ale mala správa letiska :) . Minulý rok zaviedli Aero Taxi v podobe letov vrtuľníkom pre návštevníkov, aby ste si tiež mohli trochu zalietať. Túto atrakciu ponechávajú i tento rok, ale rozhodli sa ju využiť pre tohtoročný "úlet". Určite nejeden z vás videl video, v ktorom si to na šprinte rozdalo auto s lietadlom alebo vrtuľníkom...  No a tento rok to uvidíte naživo, kde inde ako na Carate!  A aby to bol úlet ako sa patrí, tak vyberú dvoch z vás a jeden pôjde do auta (napríklad GT-R, môže byť?) a druhý do vrtuľníku! Formu výberu ešte nemajú jasnú, ale bude to niečo uletené. Určite nič nepokazíte ak trochu potrénujete beh ;)

Pre návštevníkov, ktorí by chceli stráviť víkend aktívnejšie, než len ako divák, je spustená online registrácia slalom. Trať s dĺžkou 1300 metrov opäť postaví Vlado Friedl s tímom PRO RACING, ktorý slalom aj zabezpečuje.

Ak treba vedieť niečo viac, utekajte na ich web www.carattuningparty.sk