„Sme spokojní s našou spoluprácou s Volvom. Ale v prvom rade sme pretekársky tím. Toto je šanca aby sme opäť celú našu pozornosť venovali len a len motoršportu, ktorý je naším kľúčovým biznisom,“ hovorí Dahl.

Obe spoločnosti spolupracujú od roku 1996 v oblasti motoršportu. Spoločnému vývoju výkonných verzii Polestar sa venujú len posledný pár rokov. Volvo odhaduje, že v roku 2015 predá 700 až 750 kusov modelu S60/V60 Polestar. V budúcich rokoch by predaje radi navýšili na 1 000 až 1 500 kusov ročne. 


Volvo plánuje v budúcnosti priniesť hybridné vysoko-výkonné verzie Polestar. V hre sú aj Plug-in hybridy so štítkom Polestar.

Volvo kúpilo Polestar

Volvo plánuje v budúcnosti priniesť hybridné vysoko-výkonné verzie Polestar. V hre sú aj Plug-in hybridy so štítkom Polestar.

Spoločnosť Polestar sa venuje okrem tuningu aj motoršportu. O pretekársku divíziu však Volvo nemalo záujem. Pretekársky tím tak ostáva vo vlastníctve pôvodného majiteľa Christiana Dahla. Zamestnanci divízie Polestar Performance prejdú pod krídla firmy Volvo Cars.


„Sme spokojní s našou spoluprácou s Volvom. Ale v prvom rade sme pretekársky tím. Toto je šanca aby sme opäť celú našu pozornosť venovali len a len motoršportu, ktorý je naším kľúčovým biznisom,“ hovorí Dahl. V rámci dohody s Volvom musí pretekársky tím premenovať.

Zdroj: tlačová správa