Napadlo vás už niekedy, či olej, ktorý lejete do svojho motora, je skutočne ten, ktorý by to podľa obalu mal byť? Nuž, človek si nikdy nemôže byť istý, čo potvrdzuje aj úlovok ruských policajtov z konca minulého roka. Podarilo sa im totiž odhaliť zločineckú skupinu, ktorá sa zaoberala výrobou falošných motorových olejov. Rozložili totiž gang, ktorý plnil olej neurčitej kvality a pôvodu do obalov, ktoré verne kopírovali obaly produktov Shell, ExxonMobil a Total. Trúfli si dokonca aj na falšovanie obalov originálnych olejov pre značky Ford, Mazda, VW a Toyota.

Ruská polícia rozložila gang, ktorý plnil olej neurčitej kvality a pôvodu do obalov, ktoré verne kopírovali obaly produktov Shell, ExxonMobil, Total a obaly originálnych olejov pre značky Ford, Mazda, VW a Toyota. Podvodníci vďaka tomu ročne "zarobili" až 147 miliónov eur.

Gang bol na kopírovanie obalov rôznych značiek a ich plnenie veľmi dobre vybavený.

Polícia po razii v ošarpaných priemyselných budovách v okolí Moskvy, kde mal gang sklady a plničky, zadržala 5 ľudí. Šiesteho člena skupiny zadržali na moskovskom letisku Šeremetevo pri pokuse utiecť do Číny s veľkou sumou peňazí. Ruská polícia počas razie objavila 70 ton falošného motorového oleja, naplneného vo viac ako 80 000 baleniach a pripraveného na predaj. Našli tiež množstvo prázdnych obalov a etikiet spomínaných značiek. Že išlo o výhodný biznis naznačuje aj vyjadrenie ruského ministerstva vnútra, ktorý odhaduje, že gang si ročne prišiel na 12 miliárd rubľov, čo je asi 147 miliónov eur. Zatiaľ nie je známe, či sa gang pri predaji falošných olejov zameral iba na ruský trh, alebo tieto produkty vyvážali aj do zahraničia.