Pre prípravu na plánované čiastočné uzávery počas rekonštrukcie diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou a s tým spojenou výstavbu križovatky dôjde tento týždeň k dočasným zmenám v doprave. Tie si vyžiadajú zníženie počtu jazdných pruhov a postupné znižovanie rýchlosti na 60 km/h. Zmeny začali už dnes v smere do Bratislavy a dopravnú situáciu skomplikovali hneď škodové udalosti.

Pri jazde po diaľnici medzi Bratislavou a Trnavou by mali byť vodiči v najbližších dňoch obozretnejší a opatrnejší. Hlavne dodržujte bezpečný odstup a venujte sa riadeniu, nie mobilu! To sú dva hlavné dôvody nezmyselných búračiek v čase spičky.

V približne 1,5-kilometrovom úseku križovatky Blatné presmerujú dopravu z troch do dvoch jazdných pruhov. V pondelok 20. marca bude obmedzenie platiť pre smer z Trnavy do Bratislavy, a to od 5:00 do 11:00 h. V piatok 24. marca sa obmedzenia dotknú smeru z Bratislavy do Trnavy, a to od 14:00 do 22:00 h. „Žiadame vodičov, aby v tomto úseku zvýšili pozornosť a riadili sa dopravným značením, pokynmi policajtov a v záujme zvýšenia bezpečnosti a plynulosti, prispôsobili rýchlosť jazdy,“ upozornila policajná hovorkyňa Baloghová.

 

Dôvodom zmeny je príprava jednotlivých bezpečnostných zložiek a správcu komunikácie, teda Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) na plánované čiastočné uzávery počas rekonštrukcie diaľnice D1 a výstavby križovatky Blatné od apríla do decembra tohto roka.

Vodiči, v piatok 24. marca sa medzi 14:00 - 22:00 h pripravte na masívne kolóny v smere na Trnavu. 

Preto, ak sa chystáte v piatok diaľnicou, vyrazte pred 14:00, alebo sa obrňte veľkou dávkou trpezlivosti. Prípadne sa vyhnite diaľnici a použite súbežné cesty. Ideálne je vyraziť už štvrtok... :)

Zdroj: bratislavske noviny

Foto: Cas.sk

AK V OKOLÍ BRATISLAVY PRIBUDNE 100 TISÍC ĽUDÍ, NEPOMÔŽE ANI OSEMPRUH

AK V OKOLÍ BRATISLAVY PRIBUDNE 100 TISÍC ...

Do okolia hlavného mesta sa čoraz viac sťahujú ľudia, ktorí následne dochádzajú za prácou, alebo štúdiom denne do ...

03. 03.
ČO ROBIŤ, AK SA VÁM POKAZÍ AUTO NA DIAĽNICI?

ČO ROBIŤ, AK SA VÁM POKAZÍ AUTO NA ...

V prípade problémov na diaľnici, alebo rýchlostnej ceste, myslíte nielen na seba, ale aj na ostatných vodičov. V prvom ...

15. 02.