Pred nejakým časom sme vás informovali o tom, že Volvo ruší všetky aktivity v motoršporte. Švédi si myslia, že podpora jachtingu ich spropaguje viac než pretekanie. To však neznamená, že Švédi zanevreli aj na športové modely. Najnovší krok automobilky Volvo to len potvrdzuje. Švédsky výrobca získal 100% podiel v spoločnosti Polestar Performance. Polestar je švédsky úpravca automobilov, ktorý sa špecializuje na značku Volvo.

„Sme spokojní s našou spoluprácou s Volvom. Ale v prvom rade sme pretekársky tím. Toto je šanca aby sme opäť celú našu pozornosť venovali len a len motoršportu, ktorý je naším kľúčovým biznisom,“ hovorí Dahl.

Obe spoločnosti spolupracujú od roku 1996 v oblasti motoršportu. Spoločnému vývoju výkonných verzii Polestar sa venujú len posledný pár rokov. Volvo odhaduje, že v roku 2015 predá 700 až 750 kusov modelu S60/V60 Polestar. V budúcich rokoch by predaje radi navýšili na 1 000 až 1 500 kusov ročne. 


Volvo plánuje v budúcnosti priniesť hybridné vysoko-výkonné verzie Polestar. V hre sú aj Plug-in hybridy so štítkom Polestar.

Volvo plánuje v budúcnosti priniesť hybridné vysoko-výkonné verzie Polestar. V hre sú aj Plug-in hybridy so štítkom Polestar.

Spoločnosť Polestar sa venuje okrem tuningu aj motoršportu. O pretekársku divíziu však Volvo nemalo záujem. Pretekársky tím tak ostáva vo vlastníctve pôvodného majiteľa Christiana Dahla. Zamestnanci divízie Polestar Performance prejdú pod krídla firmy Volvo Cars.


„Sme spokojní s našou spoluprácou s Volvom. Ale v prvom rade sme pretekársky tím. Toto je šanca aby sme opäť celú našu pozornosť venovali len a len motoršportu, ktorý je naším kľúčovým biznisom,“ hovorí Dahl. V rámci dohody s Volvom musí pretekársky tím premenovať.

 

Zdroj: tlačová správa