Caterham má v ponuke ďalšie auto, ktoré by vás malok sebe pritiahnuť priam gravitačnou silou - legendárny Seven vo verzií 165. Ak však preferujete hrubú silu a zaujíma vás len a iba počet koní v aute, tak ani nečítajte ďalej. Ak vás však berú špičkové jazdné vlastnosti a hlavne pomer hmotnosti a výkonu, toto bude niečo pre vás!
Týmto autom sa Caterham vracia späť k odkazu Colina Chapmana, ktorý pôvodnú "sedmičku" navrhol ako ľahkonohé auto s nie veľmi výkonným motorom (pôvodne len 40k) ale zato s jazdnými vlastnosťami motorkáry. Možno vás to prekvapí, ale pod kapotou tejto novinky nenájdete žiaden X stokoňový motor, ale "len" prcka s objemom 660 ccm (správne, to je 0,6 litra!) dopovaného turbom! Agregát dodala firma Suzuki a po úprave dosahuje výkon 80 koní. Málo? Nezabúdajte však, že Seven váži len 500 kg!

Caterham Seven 165

Výkon 80 koní dokáže dostať 500kg vážiace auto z 0 na 100 km/h za 6,5s a dosiahnuť maximálku 160 km/h. Isto, nie sú to hodnoty, ktoré by vás posadili na zadok, ale ako vstupenka do sveta s názvom Seven sú viac než postačujúce, najmä ak sú zachované delikátne jazdné vlastnosti. Táto vstupenka bude mimochodom stáť £14,995, čo je približne 17 500 EUR, a mať ju môžete už na začiatku roka 2014. Táto cena je však za mega krabicu, z ktorej vytiahnete jednotlivé diely - poskladať si to musíte doma v garáži. Odhadovaný čas je približne 60-70 hodín čistej práce. Ak to viete. Ak nie, za príplatok približne 3000 EUR vám to poskladajú aj priamo v továrni. Chcete ho teda?

 

PS1: Oficiálne zastúpenie na Slovensku potvrdilo, že predajná cena za hotový a poskladaný Seven 165 je na našom trhu sympatických 19 995 EUR! Vozidlo má samozrejme COC a dá sa teda prihlásiť na SK evidenčné čísla.


PS2: nenápadne lajknite tento článok na fejsbúku, nech si to všimne vaša priateľka či žena (môžu aj obe :) Aspoň to potom nebude mať ťažké s výberom vianočného darčeka...