Podujatie AUTOMAX Power fest má na Novohrade už 9-ročnú tradíciu a patrí v regióne celkovo k najväčším udalostiam v roku. Jedinečná koncentrácia unikátnych strojov rôzneho typu, bohatý sprievodný program a nádherné dievčatá prilákali aj tentokrát veľký počet divákov, ktorí nadšene podporili jazdcov bojujúcich o cenné desatinky na šprintérskej dráhe. Tradične si tu zmerali sily jemne upravené autá, hardcore drag železá, luxusné superšporty aj nadupané motorky, ktoré boli zaradené do troch základných skupín - Autá Profi, Autá Street a Motocykle. Spestrením diania bola motocyklová kaskadérska show maďarskej dvojice Rétság Riders Team aj driftérska exhibícia Košičana Nora Kováčika a Tomáša Bátoryho.

Spolupráca slovenskej šprintérskej asociácie - promotéra národného seriálu s maďarskými kolegami má už silné korene, preto sa aj toho roku spojili šampionáty, v rámci spoločných majstrovských kôl. Boľkovské kolo majstrovstiev Slovenska bolo zároveň zaratúvané aj do bodovaného seriálu južných susedov, preto dorazili kvalitné, dokonca často i uletené pretekárske náradia spoza hraníc. Klasifikácia prebiehala ale zvlášť a tak sa cenné body od Slovákov podarilo uchmatnúť iba jazdcom, ktorí sa registrovali aj do nášho závodu. Najviac vody spomedzi maďarských borcov rozvíril Vanó Gábor alias "Fapuma", ktorý so svojim vyše 700-koňovým odľahčeným Mitsubishi Lancer EVO pokoril 201-metrov v čase 6,5 sekundy a vyhral v triede Profi4. Rýchlejší od neho na štyroch kolesách bol iba Poliak Konrad Zakrzewski na brutálnom dragstri "Tsunami" Opel Calibra Bimoto, ktorý zajazdil čas 6,151 s. pri rýchlosti 195 km/h. V triede Motocykle si cenu za absolútne víťazstvo prevzal poľský pretekár Krzysztof Dziura jazdiaci na upravenom Suzuki, ktorého najlepší čas činil 6,079 s. pri max. rýchlosti 198 km/h.

Najväčší obdiv obecenstva patril dvom exotickým superautám Porsche 918 Spyder a Lamborghini Aventador SV. Tie jazdili síce iba exhibične, ale vidieť v akcii tieto zriedkavé a veľmi vzácne športové kúsky bolo zážitkom aj pre tých najzdatnejších motoristov. Ručne vyrábaný hybridný superšport Porsche 918 vybavený 4,5-litrovým spaľovacím motorom V8 a dvoma elektromotormi vpredu a vzadu, s pohonom 4x4 disponuje celkovým výkonom 887 koní a akceleruje na stovku za 2,6 sekundy. V ostrých jazdách mu to postačilo ku krásnemu času 6,6 sekundy. Naopak taliansky 6,5-litrový 12-valec s výkonom 750 koní si pripísal časový výsledok 7,2 s.

Na svoje si prišli aj fanúšikovia stylingových úprav, trošku ďalej od dráhy, na priestranstve pred hangármi letiska sa totiž konala súťaž upravených áut, zaradená do česko-slovenského seriálu TotalDip Tuning battle 2015. Tradičné body programu zrazu ako show&shine a fotenie s dievčatami boli okrem toho doplnené o profesionálne meranie decibelov audio sústav a výfukov.

zdroj: Slovenská šprintérska asociácia

Výsledky šprintov na 201m (víťazi kategórií):


Autá trieda PROFI:
P2: Martin Danišek (Fiat Punto GT) Žilina
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Nitra 
P4: Vanó Gábor "Fapuma" (Lancer EVO) Maďarsko
P5: Pavol Buček (Tiger racing) Čakajovce
P6: Michal Hanek (Honda Civic) Vištuk

Autá trieda STREET:
S0: Igor Šťavina (Škoda 120) Valaská
S1: Peter Sládeček (Honda Civic) Holice
S2: Vlado Kocúr (Daewoo Nexia) Bratislava
S3: Tomáš Trzuba (Fiat Coupe) Višňové
S4: Stanislav Buzalka (Lancer EVO IX) Štiavnické Bane
S5: Ondrej Vasičák (Audi RS6) Kežmarok
S6: Tomáš Lupták (Seat Leon) Kremnica
S7: Ivana Kabátová (BMW 335xD) Kežmarok

Absolútni víťazi:
1. Konrad Zakrzewski ("Tsunami" Calibra Bimoto) Poľsko
2. Ondrej Vasičák (Audi RS6) Kežmarok
3. Zsolt Jóba (Nissan GTR) Andovce

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6) Rimavská Sobota
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Rimavské Janovce
M3: Buzás Krisztián (Kawasaki ZX10R) Maďarsko
M4: Štefan Szabó (Kawasaki ZZR 1400) Komárno
M5: Krzysztof Dziura (Suzuki) Poľsko