Po roku prichádza najočakávanejšia automobilová udalosť - Autosalón Bratislava 2017. Slovenský automobilový trh má za sebou ďalší rekordný rok v predaji osobných automobilov, v roku 2016 sa ich predalo 88 163, čo predstavuje 13% medziročný nárast. Za týmito pozitívnymi údajmi v ničom nebude zaostávať ani tohtoročný 27. Autosalón v areáli výstavníctva Incheba. Predstaví sa tu 46 značiek, ktoré majú 97 % trhu osobných áut v SR.

 

Okrem množstva horúcich noviniek zo Ženevy ponúkne aj bohatý a zaujímavý sprievodný program pre dospelých a tento rok premiérovo aj pre tých najmenších. Na ploche 40 000 m2 sa odprezentuje komplexná ponuka toho najlepšieho z automobilového priemyslu rozšírená o Detský mini autosalón, kde si okrem prehliadky expozícií miniatúr reálnych modelov môžu malí fanúšikovia áut otestovať svoje detské šoférske zručnosti.

 

Autosalón Bratislava 2017 má tieto značky:

Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Ford, Honda, Hyundai, Chevrolet, Iveco, Jaguar, Jeep, Kaipan, Kia, Lada, Lamborghini, Land Rover, Lexus, Mahindra, Maserati, Mazda, McLaren, Mercedes-Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Range Rover, Renault,  Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, Toyota, Volkswagen, Volkswagen úžitkové vozidlá.

 

Rekordných 46 značiek, 2 stredoeurópske premiéry a viac ako 80 slovenských výstavných premiér ukazuje, že tento rok bratislavský Autosalón určite nebude zaostávať za minuloročným, ktorý bol najlepší za uplynulú dekádu. Tohtoročný zoznam značiek je bohatší o značky - Alfa Romeo, Chevrolet, Lexus, Maserati a Toyota. Nablýskané autá všetkých druhov – hatchbacky, kupé, SUV, offroady, roadstery, sedany, limuzíny, kabriolety a ďalšie typy vozidiel v rôznych cenových kategóriách, od širšie prístupných až po najluxusnejšie automobily za stovky tisíc eur ukážu, že po premiérovej Ženeve nezaostáva so svojou ponukou a nablýskanými expozíciami ani Bratislava. 

2 stredoeurópske premiéry

Autosalón predstaví množstvo výstavných premiér, a to nielen slovenských. Dve stredoeurópske premiéry prinesie Mazda – novú generáciu úspešného SUV Mazda CX-5, ktorá okrem nového dizajnu, úspornejších a výkonnejších motorov ponúka aj úplne nové prvky výbavy a ďalšie pokračovanie najpredávanejšieho roadsteru na svete Mazda MX-5 RF.
 

Exclusive Salón

Súčasťou najväčšej prehliadky automobilov je už 7 rokov výstava luxusných vozidiel, ktoré na cestách až tak často nevidíme. Pýšia sa neprehliadnuteľným dizajnom, extrémnym výkonom motorov so stovkami koní pod kapotou a stoja niekoľko sto tisíc eur. Sekcia luxusných tovarov a služieb Exclusive  Salón aj tento rok prinesie nielen reprezentatívne limuzíny, ale aj superšporty. Náročných zákazníkov, ktorí chcú vozovku vymeniť za vzdušný priestor, určite poteší nové ultra ľahké lietadlo s futuristickým dizajnom a modernými technológiami - JOKER Gyrocopter. 

Sprievodný program

Novinkou pre tento rok je rozšírenie ponuky smerom k najmenším fanúšikom štvorkolesových tátošov. Súčasťou krásnych expozícií je Detský mini autosalón, kde sa rodiny s deťmi nielen zabavia pri mini testovacích jazdách, ale uvidia aj exkluzívnu prehliadku miniatúrnych modelov reálne vystavených automobilov. Milovníci historických vozidiel či starších modelov si určite prídu na svoje v sekcii veteránov. Tých, ktorí uprednostňujú dovolenku bez obmedzení, s pocitom slobody a na štyroch kolesách, poteší výstava karavanov, v ktorej budú k dispozícii menšie i väčšie obytné autá i prívesy rôznych cenových kategórií a značiek. Tradične nebudú chýbať testovacie jazdy vozidiel značiek CITROËN, FIAT, HONDA, HYUNDAI, MINI, NISSAN, PEUGEOT, OPEL. V nedeľu sa všetci nadšenci vylepšených mašín môžu tešiť na obľúbené otvorenie tuningovej sezóny.

 

Krásne autá s prázdnou nádržou môžeme len obdivovať. Aby mohli jazdiť, potrebujú kvalitné palivo, a preto je aj tento rok hlavným partnerom výstavy spoločnosť OMV Slovensko.  A keďže na cestách je mimoriadne dôležitá bezpečnosť, hlavným mediálnym partnerom Autosalónu je RTVS  a dopravné spravodajstvo Zelená vlna. Návštevníci sa na Autosalóne budú môcť stretnúť s redaktormi dopravného servisu a relácie Pozor, zákruta!

 

Nezmeškajte najočakávanejšiu automobilovú udalosť roka – bratislavský Autosalón. Tešíme sa na vás od 25. do 30. apríla v bratislavskej Inchebe. Prvý deň je vyhradený pre novinárov. Viac informácií nájdete na www.incheba.sk.