Cez víkend sa konal už 29. ročník prestížnych pretekov šampiónov. Tentoraz v americkom Miami. Bejzbalový štadión Marlins Park zmenili na pretekársku trať, ktorá do tradičného podujatia priniesla jednu novinku. Na to, aby jazdci prešli do druhej časti trate, musia sa navzájom križovať. Organizátori múdro vyriešili trať a nestalo sa, že by jeden jazdec musel dávať druhému prednosť. Napriek tomu došlo k problémom.

Wehrlein akoby stratil pozornosť a išiel priamo do bariéry. Ide o veľmi zvláštnu nehodu, ktorá našťastie nepriniesla žiadne zranenia.

V sobotu sa, už tradične, konala súťaž jednotlivcov. Pri rozjazde, kde proti sebe nastúpili dvaja aktuálni piloti F1, Pascal Wehrlein a Filipe Massa, došlo k hrozivo vyzerajúcej nehode. Pri tesnom dojazde do cieľa sa Wehrlein asi príliš sústredil na Massu a pravým predným kolesom narazil do bariér, ktoré rozdeľujú rovinku. To zlomilo záves predného kolesa na Wehrleinovom trojkolesovom Polarise Slingshot. Auto sa nekontrolovateľne vychýlilo doprava a trafilo predok spomaľujúceho Massu. Nasledovali divoké premety, ktoré sa našťastie skončili bez akýkoľvek zranení. To nebola jediná kuriozita včerajších pretekov. Brazílčanovi v bugine RoC na výjazde z poslednej zákruty odpadol volant. A tento bláznivý a skvelý večer nakoniec zavŕšil Juan Pablo Montoya, ktorý pri svojej prvej účasti prestížne preteky vyhral!