Sebastian Vettel senzačne ovládol Pohár národov, nepochybil ani v jednom rozjazde a po nehode Pascala Wehrleina sám v tíme Nemecka zvíťazil.

Vettel neprehral ani raz

Wehrlein dal na radu lekárov a tak Vettel hájil farby Nemecka sám. To, že Vettel nepostúpil ani zo základnej skupiny v pretekoch jednotlivcov, ho poriadne naštartovalo. V Pohári národov totiž nedal nikomu šancu. Najprv vyradil tím Anglicka v zložení Jenson Button, David Coulthard. Druhí na rade boli severania Tom Kristensen a Petter Solberg. V semifinále sa mu do cesty postavili Kolumbijčania Juan Pablo Montoya a Gabby Chaves, to boli ďalšie dva zárezy pre Vettela. Vo finále čakali nemeckého pretekára domáci pretekári Nascar, Kyle a Kurt Buschovci, no Nemec si poradil aj s nimi. Zaujímavosťou je, že Vettel v Pohári národov neprehral ani v jednom rozjazde, teda trofej za prvé miesto je v správnych rukách.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Pre nemeckého pretekára to bol už siedmy triumf v Pohári národov, keď prvých šesť získal v rade spolu s Michaelom Schumacherom v rokoch 2007 až 2012. Sebastian po víťaznej jazde povedal: „Preteky šampiónov sú skvelá súťaž, ale včera som vypadol veľmi skoro. Ale tak to býva, niekedy sa zobudíte a ide to, inokedy nie. Očividne to dnes šlo, bolo by však krajšie, ak by som sa o víťazstvo mohol podeliť s Pascalom.“

Zdroj: carscoops.com