Vettel + Hülkenberg

Za Nemecko nastúpil Sebastian Vettel s víťazom tohtoročnej Le Mans, Nicom Hülkenbergom. Austráliu reprezentoval Daniel Ricciardo s niekoľkonásobným motocyklovým šampiónom Mickom Doohanom. Vo farbách Brazílie jazdil Felipe Massa a Nelson Piquet Jr. Škandinávsku dvojicu tvorili víťaz Le Mans Tom Kristensen a rally jazdec Peter Solberg. Škótsku vlajku niesli bývalý pretekár F1 David Coulthard a testovacia jazdkyňa Williamsu Susie Wolffová, pre ktorú to boli zároveň posledné preteky kariéry. Anglicko nasadilo dva tímy, v jednom sme videli Jasona Plata s Andym Priaulxom a v druhom Jensona Buttona s vytrvalostným pretekárom Alexom Buncombem. Tím All-Stars tvorili Romain Grosjean a šesťnásobný olympijský  víťaz v cyklistike Chris Hoy. Pod menom Young Stars jazdili Joylon Palmer a Pascal Wehrlein. Pretekári si, ako obyčajne, vyskúšali rôzne mašiny, napríklad Mercedes AMG GT, Ariel Atom, Radical SR3, KTM X-Bow, ROC buginy či európske stock cars.

Race of Champions boli plné prvenstiev. Sebastian Vettel vyhral súťaž jednotlivcov ako prvý Nemec a v Nations Cupe získali prvé víťazstvo pre Anglicko Jason Plato a Andy Priaulx.

Vettel s Hülkenbergom tvrdo bojovali, aby sa dostali až do finále Nations Cupu. Ich súpermi boli jazdci prvého anglického tímu, teda Jason Plato a Andy Priaulx, obaja majstri volantu v cestovných automobiloch. Angličanom sa podarilo Nemcov poraziť a tým prerušiť šnúru víťazstiev z predchádzajúcich rokov, kedy pre Nemecko šesťkrát vyhrali Nations Cup Vettel so Schumacherom. Plato a Priaulx zvíťazili a získali vôbec prvé víťazstvo v Nations Cupe pre Anglicko.

Race of Champions

Vettel vyhral Race of Champions ako prvý nemecký pretekár.

V súťaži jednotlivcov na seba vo finále narazili Vettel a Kristensen. Vettel v semifinále vyradil minuloročného víťaza Race of Champions, Davida Coultharda. Kristensen poslal domov šampióna Blancpain Endurance Series, Buncomba. Vo finále bol rýchlejší Vettel, čím sa stal prvým Nemcom, ktorému sa podarilo vyhrať súťaž jednotlivcov na Race of Champions.

Race of Champions

Pretekári na Schumiho nezabudli, prajú mu skoré uzdravenie

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 21 obrázkov

Zdroj: autoblog.com