Ferrari potvrdilo, že sa chystá vyrobiť limitovanú edíciu 6 kusov roadstera Pininfarina Sergio. Všetky autá už majú majiteľov. Každého vyberalo samotné Ferrari a musel potvrdiť, že Sergio naozaj chce aj keď ešte nepozná jeho finálnu podobu. Šesť kusov nájde domov v garážach boháčov z Európy, Spojených Štátov a Ázie, takže je minimálna šanca, že majiteľ stretne na ceste ďalšie Sergio.

Ferrari vyrobí Pininfarina Sergio v limitovanej edícii 6 kusov

Ferrari vyrobí 6 kusov Pininfarina Sergio, všetky už majú majiteľa. Predpokladáme, že každý boháč zaplatil za exkluzívny roadster vyše 2 milióny eur.

Pininfarina Sergio využíva techniku Ferrari 458 Spider. Poháňať ho bude 4,5 litrový atmosférický V8 s výkonom 570 koní. Motor skombinujú so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou a pohonom zadných kolies. Vzhľadom na to, že roadster bude o 150 kg ľahší ako Ferrari, zrýchli na stovku za menej ako 3,4 s a mal by dosiahnuť topspeed 320 km/h.

Každé Sergio už má majiteľa

Pretože Sergio nemá čelné sklo, dizajnéri integrovali do predného nárazníka krídlo, ktorým zlepšujú aerodynamiku. Hlavy posádky chránia pevným oblúkom so spojlerom, ktorý zvyšuje prítlak na zadnú nápravu.

Ferrari predpokladá, že všetkých šesť kusov Pininfarina Sergio bude schopné dodať zákazníkom v priebehu roka 2015. Nepovedali, koľko budúci majitelia zaplatili za takúto exkluzivitu, no predpokladá sa, že cena presiahla dva milióny eur.

Zdroj: carscoops.com