Vrcholný európsky seriál drifterov Federal Drift King of Europe už tretíkrát po sebe spozná šampióna za rok 2016 na SlovakiaRingu. Len pripomeniem, že aktuálny šéf série je Košičan Norbert KOVÁČIK. Špičkoví jazdci z celej Európy majú pred sebou na konci tohto týždňa ešte súboje na nemeckom Oscherslebene. Záverečné 8. kolo európskeho šampionátu ProSeries sa koná v Orechovej Potôni o dva týždne, cez víkend 8. a 9. októbra 2016. TopSpeed.sk budúci týždeň znova prinesie súťaž o voľné lístky na tieto prestížne a akčné preteky.

Záverečné 8. kolo európskeho šampionátu Federal King of Europe Drift - ProSeries sa koná na SlovakiaRing cez víkend 8. a 9. októbra 2016.

Medzi kráľmi jazdy dverami napred je Noro Kováčik aj tento rok. Po 6. kolách mu v celkovom hodnotení patrí výborné 4. miesto. O štvrtý titul v ProSeries bude chcieť z 3. miesta zabojovať Maďar Adam Kerényi, no pred ním je v hodnotení ešte jeho krajan András Molnár. Tejto sezóne, aspoň zatiaľ, kraľuje Holanďan Remmo Niezen, ktorý už má na titul šampióna série Drift Allstars z roku 2009.

 

Preteky na SlovakiaRingu týmto poradím môžu zatriasť, pretože vo finálovom kole udeľujú dvojnásobné body! Tisícky nadšených divákov tak môžu k titulu dohnať aj nepochybne skvelého jazdca Norberta Kováčika. Určite by ste ho tu mali prísť podporiť, bez ohľadu na počasie. Nerobte si teda o dva týždne na víkend žiadne veĺké plány. Špeciálne na nedeľu nie! :)

O napínavé divadlo bude postarané. V kvalifikácii sa bude treba najprv dostať medzi 32 najlepších a vo vyraďovacích pretekoch dvojíc sa bude hodnotiť rýchlosť, štýl, samotný drift a napríklad aj tesnosť súbojov. Každý rok odchádzajú diváci z finále KOE nadšení, tento rok to určite nebude inak. Vstupenky na Federal Drift King of Europe finále na SLOVAKIA RINGU sú v predaji na stránke slovakiaring.sk alebo v sieti www.ticketportal.sk