Nový luxusný sedan Genesis je pre značku mimoriadne dôležité auto. Nie z hľadiska absolútnych predajných čísel, ale z hľadiska budovania imidžu značky. Súhlasím s tvrdeniami, že za ostatných 10 rokov neurobila žiadna "pôvodná" značka väčší posun v pred než práve koncern Hyundai/KIA. Genesis sedan je doslova nabitý technológiami už tak ako na trh prichádza. A to viaceré známe ešte nie sú k dispozícii, len vo fáze prototypovania. Pred časom sme vám ukázali BMW M235i, ktoré vďaka samostatnej schopnosti šoférovať dokáže mimoriadne precízne drifovať. Dnes tu máme ďalší zaujímavý kúsok. Kaskadéri, ktorí rozbehnú kovoj Genesisov sedan a následne autá opustia... Nasleduje krízové brzdenie a ako to celé dopadne si pozrite sami v krátkom 3 minútovom video. Hyundai demonštruje funkciu udržiavania jazdného pruhu, dodržiavania odstupu a automatické núdzové brzdenie. Video je zaujímavé práve preto, lebo veľmi priamočiarym spôsobom dokazuje, čo je dnes v autách k dispozícii.


PS: Hyundai Genesis sedan získal od prísneho konzorcia IIHS ako prvý luxusný sedan s pohom zadných kolies hodnotenie TOP safety Pick+.

 

PS II: Všimli ste si pre filmovanie špeciálne upravený maskované Porsche Cayenne? Ak takom aute chcete vedieť viac, pozrite si náš článok o obdobne upravenej Panamere Turbo.

Ako už býva zvykom, tvorcovia nakrútili aj krátky film o filme.