Snáď žiadny výrobca áut neurobil za posledných 20 rokov taký pokrok ako Hyundai Motor. Automobilka sa zamerala na rapídne zvýšenie kvality svojich produktov. V roku 2006 priniesli Kórejci malú revolúciu s typmi i30/cee´d. Odvtedy napredovali a každý jeden automobil postavili lepšie a kvalitnejšie. V roku 2013 predstavili dokonca prémiový automobil vyššej strednej triedy, ktorý kvalitou veľmi nezaostával za konkurenciou a v pomere cena/hodnota ju dokonca rozdupal na prach. Hyundai Genesis Sedan 2.generácie prekvapil aj nás.

 

Značka Genesis odštartuje v decembri 2015. Do Európy príde neskôr.

Od príchodu Genesisu 2. generácie celý svet špekuluje, kedy Kórejci vytvoria samostatnú prémiovú značku, ktorá bude konkurovať Lexusu, Infinity, BMW, Audi... Otázku rozlúštili nedávno predstavitelia Hyundaiu, ktorí oznámili štart značky Genesis v decembri 2015.


Novú značku plánuje Hyundai spustiť s príchodom novej generácie veľkého sedanu Equus, ktorý dostane názov G90. V Európe si ho pravdepodobne nebudeme môcť kúpiť, rovnako ako predchodcu. Hyundai teda zmení značenie typov na písmeno G a dvojicu číslic. Genesis Sedan premenujú na G80. V pláne je aj menší sedan G70, ktorý bude konkurovať BMW 3, Audi A4, Lexusu IS a Mercedesu triedy C. Debut naplánovala automobilka na rok 2017. Do konca roku 2020 chce mať v ponuke až šesť rôznych automobilov, k trom sedanom pridajú športové kupé a SUV. Šiesty typ je zatiaľ neznámy.

Genesis chce do roku 2020 predstaviť až šesť typov vozidiel

Hyundai angažoval do svojich radov nového dizajnéra Luca Donckerwolkera, ktorý v minulosti pôsobil v značkách ako Audi, Bentley a Lamborghini. Jeho úlohou bude odlíšiť značku Genesis a vybudovať jej novú prémiovú identitu. Na prácu Donckerwolkera bude dohliadať šéf dizajnér skupiny Hyundai Motor, Peter Schreyer.


Značka Genesis začne v Severnej Amerike, Číne a Kórei. S postupným rastom zavíta aj do Európy a ostatných častí sveta.


„Modely Genesis prinesú technologické inovácie, výborné jazdné vlastnosti a luxus pre zákazníkov,“ hovorí Woong-Chul Yang, podpredseda predstavenstva Hyundai Motor.


Zdroj: autoblog