Nová divízia automobilky Hyundai ponesie názov N. Týmto písmenom budú označované športové modely jednotlivých typov. Pôjde o výkonné autá určené pre bežnú premávku, ktoré majú ukázať previazanosť so súťažnými autami kategórie WRC. Ich škála by podľa predstaviteľov automobilky mala zahŕňať hot hatche, ale aj extrémnejšie stroje.  Písmeno N pochádza z názvu mesta Namyang, kde sídli vývojové oddelenie automobilky. Je to tak aj napriek tomu, že modely nesúce toto označenie budú vyvíjané v Alzenau, v Nemecku. To je totiž domovské mesto pre Hyundai Motorsport a ich nový WRC tím.

 

Ostrý, súťažný špeciál, postavený na báze i20, sa predstaví na rýchlostných skúškach už na najbližšej Rallye Monte Carlo v januári 2014. Preto je pravdepodobné, že prvým typom určeným do bežnej premávky, ktorý ponesie označenie N bude práve i20. Poháňať ho bude zrejme prepľňaný benzínový motor objemu 1,6 litra. Hyundai by tak posilnil väzbu medzi autom špecifikácie WRC a i20 N, určeným pre bežného zákazníka.

Aj táto nová divízia je súčasťou stratégie automobilky, ktorá v najbližších rokoch plánuje posilniť svoj podiel na európskom trhu zo súčasných 3,5 na 5%. Prvého modelu N by sme sa mali dočkať ešte pred koncom budúceho roka.