Križovatku Blatné D1, tŕň v oku vodičov jazdiacich po západnej diaľnici D1, začnú od zajtra sprejazdňovať. Presmerovanie a sprejazdnenie bude prebiehať po etapách. NDS s plánom začne 23. 11. 2017 o 10:00 a v pondelok 27. 11. by mala byť prejazdná bez obmedzení. Oproti pôvodnému plánu ju otvoria o dva dni skôr. Pre ľudí, ktorí každý deň trpia v zápche, aspoň nejaká útecha....

Po víkende bez obmedzení?

Pri zajtrajšom sprejazdňovaní nie je nutná obchádzka. NDS hovorí o minimálne 2 voľných jazdných pruhoch v každom smere. Výnimkou je termín 23. 11. od 21:00 do 24. 11. 5:00. V tomto čase budú premávku viesť len v jednom jazdnom pruhu. Týka sa to úseku dlhého 50 - 100 m. Ľudia z NDS hovoria, že niektoré pracovné postupy ovplyvní aj počasie a teda, časy nie sú záväzné.

Ako prvú začnú presmerovávať dopravu smer Trnava – Bratislava v dvoch a následne v troch pruhoch. Zajtra spustia aj zjazd z diaľnice od Trnavy na Senec a Blatné a tiež výjazd Senec, Blatné smer Bratislava. V piatok presmerujú dopravu v smere Bratislava – Trnava, povedú ju v dvoch a následne v troch pruhoch. Ako posledné spustia južné vetvy, a teda zjazd v smere Bratislava – Senec, Blatné a výjazd Senec, Blatné – Trnava. Budeme po víkende jazdiť v „milovanom“ úseku diaľnice D1 bez obmedzení? NDS hovorí, že áno.

Zdroj a foto: NDS

8 ROKOV NESKOLAUDOVANÁ DIAĽNICA JE STRES A NERVY. DOKEDY EŠTE?!

8 ROKOV NESKOLAUDOVANÁ DIAĽNICA JE STRES A ...

Od jesene 2009 neskolaudovaná diaľnica D1 v úseku BA do TT s „dočasnými“ troma pruhmi je jedným z výkvetov ...

05. 11.
BUDE AUTONÓMNA JAZDA POSTRACHOM ALEBO SPÁSOU?

BUDE AUTONÓMNA JAZDA POSTRACHOM ALEBO ...

Desí vás predstava autonómnej jazdy? Mňa trochu áno. Nemám starosť o bezpečnosť, či to, že autá sa stanú cieľmi ...

20. 11.