Mazda pracuje na novom športiaku s rotačným motorom. Poviete si, že o tom už vieme. Lenže v čase internetu sa informácie šíria rýchlosťou blesku. Podľa posledných informácií sa dočkáme predstavenia nového športiaka s Wanklovým motorom už tento rok. Malo by sa tak udiať v novembri na Tokyo Motor Show. Máme aj ďalšie informácie, ktoré sú pomerne zaujímavé a fanúšikov rotačných motorov potešia.

Mazda predstaví nový športiak s rotačným motorom už v novembri tohto roka na Tokyo Motor Show. Do sériovej výroby sa mohol dostať v roku 2015.

Bude sa nová Mazda volať RX-7 alebo RX-9?

Mazde sa v poslednej dobe darí a po veľkom úspechu ich platformy SkyActiv sa rozhodla obnoviť tím pracujúci na motore 16X. Ten má približne 100 členov. 16X bude dvojrotorvý motor s objemom 2x800 ccm. Zvesti hovoria, že bude spriahnutý s elektromotorom. Výkon pohonného ústrojenstva odhadujú na krásnych 350 koní. Elektromotor nebude len zlepšovať spotrebu, ale aj pridávať výkon. Osobne dúfam v Boost tlačidlo. O celom systéme sa hovorí ako o SkyActiv-R. Pri stavbe auta Mazda využije aj ďalšie technológie platformy SkyActiv.

Jedna z možných podôb novej Mazdy RX-9

Zdroje hovoria o tom, že auto by sa mohlo volať RX-9. Bude to štvorsedadlové kupé. Tým pádom sa nemôže volať RX-7. Názov RX-8 tiež nepripadá do úvahy, pretože nie je medzi fanúšikmi tak obľúbená ako jej predchodkyňa. Ostáva nám teda len dúfať, že všetko dobre dopadne a v roku 2015 príde na trh nový, Wanklom poháňaný športiak.

Zdroj: GT Channel