Ani 3 mesiace po katastrofickej nehode pri lyžovaní vo Francúzsku sa stav 7-násobného a podľa mnohých historicky najlepšieho jazdca F1 nezlepšuje. Od nešťastnej nehody dňa 29. decembra 2013 leží Michael v nemocnici v intenzívnej starostlivosti špecialistov v mestečku Grenoble. Správy naozaj nie sú vôbec dobré, presnejšie ani nové. Schumacherov stav sa vôbec nemení. Doktor Gary Harstein, niekdajší delegát lekárov pre Formulu 1 je dnes jedným z najlepších a najhodnovernejších, aj keď nie oficiálnych zdrojov informácii o aktuálnom stave šampióna.
 

Michael Schumacher aktuálne vyčerpal svoj čas, ktorý mohol a malo zmysel stráviť na jednotke intenzívnej starostivosti. Harstein na svojom blogu vysveľuje, že už čoskoro asi dôjde k jeho presunu. Hlavným dôvodom najpravdepodobnejšie môže byť zradenie iného pacienta, ktorý bude nutne potrebovať intenzívnu pomoc, lebo jeho zranenie a stav si to budú vyžadovať a šance na jeho uzdravenie budú momentálne väčšie než Michaelove. Znie to možno kruto, no pôjde o jednoduché a bežné triedenie. Je nutné si pamätať, že postele na JISke sú veľmi obmedzené zdroje. Lekári po celom svete musia denne potvrdzovať či daný pacient JISku stále potrebuje, alebo je možné ho presunúť s cieľom uvolnenia aj finančne mimoriadne náročných lôžok. Pacienti v chronickom kritickom stave akým trpí aj Michael, ktorí sú odkázaní na technológiu (ventilátor) aby prežili sú pre personál JISky veľkou hádankou. Ako čas beží, zdá sa, že je stále menej a menej pravdepodobné, že Michael sa dokáže vzchopiť a že sa jeho stav nejako zásadne zlepší. V priebehu troch mesiacov vraj stratil takmer 20 kg.
 

Pravdepodobne v očakávaní vyústenia situácie viaceré zdroje z okolia Schumacherovej rodiny potvrdili, že Michaelova manželka Corinna dala za posledné týždne postaviť pre manžela domácu JISku v hodnote vyše 12 miliónov Euro. Od nešťastia členovia rodiny k Michaelovi chodia do nemocnice z domova vo Švajčiarsku denne, čím dovedna prekonávajú vzdialenosť vyše 200 km. Oba tieto fakty napovedajú, že v Michaela v dohľadnej dobe prevezú, žiaľ neudeje sa to za okolností, ktoré by všetci privítali najradšej. Hestein však vysvetľuje, že chýbajúce nové správy o Schumacherovom stave môžu byť zahaleným požehnaním. Herstein doslova uviedol, že sa obával príchodu horších správ. Neskôr si uvedomil, že nedostatok nových správ nám všetkým dáva možnosť posunúť sa ďalej, akceptovať čo sa stalo a odpútať sa od tejto tragédie. Informácie o tom, že pred vyše mesiacom sa Michaela pokúsili zobudiť z umelého spánku boli pravdivé a pokus, žiaľ, neúspešný.