Keďže hlavným partnerom okruhu je OMV a konkrétne športové a výkonné palivá série MaxxMotion, ktoré existujú ako benzín tak aj dízel, rozhodli sme sa svorne pre všetkých tých, ktorí na okruhu ešte nejazdili a radi by to vyskúšali, prípadne pre tých, ktorí tam už boli prevezení, alebo jazdili len za inštruktorom, pripraviť sériou videí - Ako jazdiť na okruhu.
 

Až na pár výnimiek budú rady, tipy a triky MaxxMotion Sport videí počas leta a jesene 2018 vhodné pre všetkých záujemcov a prakticky všetky okruhy, nielen SlovakiaRing. Niektorí Slováci majú bližšie na okruh do Brna, prípadne Hungaroring či PannoniaRing. Všeobecne mienené rady vás prevedú sériou 5 videí, ktoré sumarizujú moje dlhoročné skúsenosti s testovaním a jazdením na okruhoch nie v profi pretekoch, ale z hobby série MX-5 Cup či práve voľných jázd verejnosti, ktoré na tejto trati absolvujem už takmer desaťročie.

BEZPEČNOSŤ je pri každej športovej jazde prvoradá! Nielen pri jazde na okruhu, ale aj na kopci, na autoslalome, prosto kdekoľvek sa rozhodnete vyvetrať svoje kone. Bez pocitu bezpečia nie je uvoľnenosť, sústredenosť, dobrý pocit z jazdy a tým ani dobrý zážitok, či chuť si to zopakovať...