Auto Show Slovakia Ring uzavrela sezónu 2013. Na technickej trati ukázali svoje umenie nielen rally jazdci, ale aj pretekári z iných odvetví motor športu. 

Organizátori vytvorili rýchlostné skúšky, ktoré viedli po rôznych častiach Slovakia Ringu. Parádny mix pretekárskej trate, servisných cestičiek a šotolinových úsekov dal pretekárom zabrať. Zamotaná technická trať, ktorej tempo sa stále menilo niekedy dokázala jazdcov prekvapiť. Pretekári však ukázali bojové srdce a nič nenasvedčovalo tomu, že podujatie je len bodkou za sezónou. Diváci sledovali na trati elitu slovenskej , českej či maďarskej rally špičky, rovnako aj jazdcov iných disciplín ako sú preteky automobilov do vrchu, na okruhu alebo cross country rally.

Auto Show Slovakia Ring

Aj Maťo Homola jazdil na Auto Show Slovakia Ring 2013, kde vyhral svoju prvú rally

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Prvý raz v histórii Auto Show zapršalo a počasie tak okorenilo prejazdy jednotlivých úsekov trate. Diváci so tak vychutnali zručnosť pretekárov aj s jazdou dverami napred. S nástrahami trate sa najlepšie vyrovnalo vlaňajší víťaz Tomáš Kostka z RUFA Šport Teamu na Forde Fiesta WRC. Druhé miesto v absolútnom poradí získal Jozef Béreš z L Racing Teamu na Subaru Impreza R4. Tretie miesto patrilo opäť RUFA Šport Teamu a Grzegorzovi Grzybovi na Forde Fiesta R5. Absolútnym víťazom, ale aj víťazom tried gratulujeme a tešíme sa na jubilejný, piaty ročník Auto Show Slovakia Ring.

Zdroj: tlačová správa