Karting slalom Cup - Barbora Bauerová a Michal Vilim

Z celého reprezentačného tímu, ktorý zastrešuje Slovenská Asociácia Motoristického Športu (SAMŠ), sú najmladší zástupcovia kategórie karting, Barbora Bauerová a Michal Vilim. Mladá Barbora bola účastníčkou projektu The Girls on Track, kde sa dostala až do finále. Okrem toho sa zúčastnila aj seriálu CIK FIA Karting Academy Trophy. Naopak mladší Michal má ešte všetko pred sebou. Aktuálne jazdí pod krídlami Ondreja Dobrotu v klube Motokáry Max 60.

Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 2 obrázkov

Drifting Cup - János Onódi

Kategória, ktorá divákov fascinuje hádam najviac. Veľa hluku, dym a parádny tanec s autom. V disciplíne drift nás bude reprezentovať János Onódi. Driftu sa János venuje od roku 2015, kedy sa stal vicemajstrom v Maďarsku. Nasledujúcu sezónu získal titul vicemajstra King of Drift Slovakia v kategórii Semi Pro. V súčasnosti jazdí Czech Drift Series v kategórii Pro, kde drží osudové druhé miesto. Spoločnosť mu robí BMW 3 E36 s motorom z Corvetty! 6,2 l V8 poskytuje 525 koní a 690 Nm. Dúfajme, že cez víkend poskočí z vicemajstra na šampióna!

Digital Cup - Dávid Nemček

Neseď celý deň za tým počítačom! To zrejme často počúval aj Dávid Nemček. No doba pokročila eSports sa berie už viac ako seriózne. V celom virtuálnom športe sa točia nemalé peniaze a aj z neho sa dokážu jazdci posunúť do skutočných áut. Dávidovi sa to podarilo, keď sa stal šampiónom kategórie GT3 v komunite onlineracing.eu. Po tomto úspechu začal jazdiť Československý slalomový pohár s Hodnou Civic, ktorý vyhral 3 roky v rade. Jeho výkon urobil dojem aj na Mira Konôpku, ktorý mu ponúkol miesto v jeho MX5 Cup. Dávid s ňou získal pódiové priečky na troch okruhoch. Na motoršportových hrách bude bojovať v hre Gran Turismo Sport.

Celý program nájdete tu. Našim pretekárom držíme palce a želáme veľa úspechov!