Max Verstappen je hviezdou súčasnej F1. Pilot stajne Red Bull Racing má ambície na titul, lenže tie aktuálne musia počkať. Sedí tak doma a hrá hry. Hlavný poradca tímu, Helmut Marko, v tom vidí problém. Nechal sa počuť, že už ochorenie prekonal vo februári. „Bol som silno nachladený a kašľal som. Trvalo to asi desať dní, čo je u mňa nezvyčajne dlho. Som presvedčený, že príčinou bol koronavírus.“ Po jeho skúseností nadobudol názor, že vírus by mali prekonať aj piloti samotného Red Bullu. „Max mi do telefónu povedal, že sa bál možného nakazenia koronavírusom. Najlepšie by bolo, ak by sa nakazil teraz, má 22 rokov, nehrozí mu vysoké riziko. Bol by v lepšej pozícii a na ceste za titulom by bol imúnny,“ pokračoval Marko. Zrejme ešte nevidel správy, podľa ktorých na ochorenie zomierajú aj mladí ľudia.

Chcel vytvoriť tábor na nakazenie

Šialený poradca sa nezastavil pri Verstappenovi. Chcel vytvoriť kemp, kde by sa nakazili všetci piloti podporovaní Red Bullom. V tomto tábore by tak skončili aj Alex Albon, Pierre Gasly, Daniil Kvjat, spolu s juniorskými pilotmi. Nápad sa, našťastie, nestretol s pochopením vedenia Red Bullu. Predsa len, úmyselné ohrozenie života je trestný čin. Rovnako ako pre vás, aj pre pilotov je najlepšie ostať doma.

A ak vám chýba motoršport, určite využite archívne žívé vysielania Veľkých cien, ktoré ponúka oficiálny YouTube kanál Formuly 1. Poprípade zažite úplne nový zážitok pri sledovaní eSports. Americká séria IndyCar pripravila online šampionát s reálnymi pilotmi, komentátormi, grafikou a dokonca pred začiatkom pretekov zaznie americká hymna. Takmer dokonalá ilúzia. A ja si myslím, že aj po prekonaní tejto pandémie svet už nebude, aký bol. Na mnoho vecí budeme už len spomínať a hovoriť si, aké to bolo pred koronou...

Zdroj: f1.sk

Foto: Alamy/dpa