Malý záujem

Prostredníctvom Facebooku to oznámil organizátor, Roland Sikhart. Dôvody ukončenia v jeho vyhlásení nefigurujú. No ľudia, ktorí sa okolo SOP pohybovali, vedia svoje. Podľa môjho zdroja je dôvodom konca nízky záujem o šampionát. Preto nedokáže finančne pokryť svoju existenciu.

“Vážení motoršportoví priatelia, v prvom rade vám chcem popriať všetko najlepšie v roku 2020 a veľa príjemných chvíľ pri našom spoločnom koníčku. Následne by som sa chcel poďakovať za vašu priazeň od roku 2013. No zároveň musím oznámiť, že nateraz sa príbeh Slovenského okruhového pohára končí. Je nám to ľúto, ale ďalší ročník nebude. Nemá zmysel tu písať prečo a ako.... Vy čo to čítate ste naši podporovatelia a vám sa môžeme len ospravedlniť a poďakovať za priazeň. Možno niekedy inokedy, možno nejak inak..... zatiaľ len ĎAKUJEME,” znie vyjadrenie Rolanda Sikharta.

Mazda MX5 Cup ostane.

Najobľúbenejšou kategóriu šampionátu sa stal MX5 Cup, ktorý mal zakaždým veľmi slušnú štartovú listinu. Ten bude pokračovať v rámci pretekov PAO MSR. Úplný koniec motoršportových aktivít organizačného tímu to nie je. Napriek tomu. Pre amatérsky motoršport je to skutočne veľká strata, keďže seriál SOP prinášal dávku profesionálneho prístupu z pohľadu organizátorov aj pre nadšencov a poloprofesionálnych jazdcov. Je veľmi otázne, či tu v najbližšej dobe vôbec vznikne podobná iniciatíva a chuť robiť hobby motoršport na takmer profesionálnej úrovni. Od roku 2000 ich vzniklo, no aj zaniklo naozaj dosť a prvú dekádu dokázal preklenúť azda jediný seriál v šprintoch - PowerFest. Väčšina ostatných, či už autoslalom, drift, preteky do vrchu alebo teraz okruhové hobby preteky skončili všetky skôr, než dosiahli vek 10 rokov...

Foto: race.sk