SOP Endurance opäť na Slovakia Ringu

Pretekanie pri západe slnka je veľmi náročné

Aby kvôli pretekom nemuseli jazdci byť celý deň na okruhu, organizátori posunuli preteky do podvečerných hodín. Takže polhodinový tréning začína o 18:00, z časov dosiahnutých v prvých 15 minútach sa zostaví štartový rošt. Pretekári sa potom zoradia v boxoch za safety carom, za ktorým vyjdú na trať, aby to pretekov odštartovali letmým štartom. Preteky trvajú dve hodiny a každá posádka musí absolvovať povinnú 7-minútovú zastávku v boxoch.

Štart vytrvalostných pretekov

Oproti prvému kolu SOP Endurance, do týchto pretekov odštartovalo viac posádok a pole tak bolo pestrejšie s prísľubom zaujímavých súbojov na trati i v boxoch. Dve hodiny ostrej jazdy na Slovakia Ringu sú náročné aj na techniku, no veľká väčšina áut to zvládla. Pod šachovnicovou vlajkou prešiel po dlhých pretekoch ako prvý Renault Clio RS tímu Brutal Fish Racing Team s posádkou Ryba, Malíček. Druhé miesto obsadil Kart1 Arena Racing s posádkou Lexa, Vanyová na Lotuse Elise a tretie miesto vybojovali bratia Liedlovci z tímu AST Presskam na Lotuse Elise.

Zastávka v boxoch

V jednotlivých triedach to vyzeralo nasledovne. Triedu do 1600 cm3 ovládli Lotusy Elise, prvé miesto ukoristil tím Kart1 Arena Racing s posádkou Lexa, Vanyová, druhé miesto vybojovali Marcel a Tomáš Liedlovci z tímu AST Presskam a tretí skončil tím DDS-AKBF Racing s posádkou Fabián, Peško. V triede do 2000 cm3 štartovala len jedna posádka, takže prvé miesto patrilo Brutal Fish Racing Teamu a Renaultu Clio RS, s ktorým jazdila posádka Ryba, Malíček. Rovnaká situácia bola v triede do 3000 cm3, ktorú vyhral tím Cafe Racing na Seate Leon SuperCopa a posádkou Lovász, Michač. Triedu do 3500 cm3 vyhral tím ZN Racing na BMW M3 E36 v zložení Niebrzydowski, Szafrański, druhé miesto získal Milan Valášek z tímu I.P. Racingshop na Ginette G50 a tretie posádka Adamek, Horňák z tímu Hornak Servis Motorsport rovnako na Ginette G50. V triede otvorených áut štartoval len Ernst Kirchmayr na KTM X-Bow tímu Plus-City Racing, ktorý tým pádom aj vyhral. V triede MX-5 Cup, kde jazdili cupové Mazdy MX-5, bola najlepšia posádka tímu OnlineRacing.eu, Žgravčák, Čulík, Rosina, druhé miesto vybojovala zostava Wazynski, Safranski a tretie posádka Gloznek, Polónyi.

Galéria: 9 obrázkov

Prvý ročník seriálu SOP Endurance priniesol dostupnú možnosť ako si vyskúšať aj vytrvalostné preteky so všetkým, čo k tomu patrí. Všadeprítomná dobrá nálada a vynikajúca atmosféra prilákala na Slovakia Ring jazdcov, ktorí zažili na vlastnej koži náročnosť dvojhodinových pretekov. Veríme, že obľúbenosť SOP Endurance bude rásť a na budúci rok sa na štart postaví ešte viac posádok. Kompletné výsledky, ako aj veľkú galériu z SOP Endurance na Slovakia Ringu nájdete na stránke www.okruhy.sk.

zdroj: tlačová správa