Po uplynulom vydarenom ročníku sa organizačný výbor opätovne pustil do prípravy a nechystá sa poľaviť. Došlo však ku drobným zmenám v organizačnom výbore, kedy sa podujatie síce opätovne uskutoční pod hlavičkou športového klubu Kartík BB, avšak na čele organizačného výboru vystrieda skúseného mazáka a autokrosového srdciara Janka Mesíka mladšia krv, Janko Pecník, ktorý je rodákom práve z Môlče a tento šport mu rozhodne nie je cudzí, nakoľko sa okolo organizačného výboru pohybuje od detstva.

No a viac ako mesiac pred podujatím k nám začínajú prichádzať aj bližšie informácie  – organizátori hlásia , že trať je po minulom roku v dobrej kondícii, aj keď na radu ešte príde ťažká technika, ktorá doladí posledné detaily k spokojnosti ako pretekárov, tak aj divákov, aby sa v posledný májový víkend mohlo uskutočniť podujatie s vysokou športovou hodnotou, tak ako to v Môlči býva dobrým zvykom. 

Pretekári sa už v tejto chvíli môžu prihlásiť do pretekov na stránke SAMŠ. Organizátori sa už teraz tešia ako na každého diváka, tak na každého štartujúceho pretekára a veria, že sa opäť podarí priniesť napínavé súboje a kvalitný a férový šport.