Galéria: 12 obrázkov

Organizátori sa zároveň rozhodli presunúť preteky na tradičné miesto, kde to racingom doslova "smrdí" a žije - Kart1 Aréna. Že to bol dobrý ťah najlepšie potvrdzuje nasledovné: do VIII. KartCupu nastúpilo 12 tímov zložených zväčša z 3 jazdcov. Pretekov sa teda nakoniec zúčastnilo 36 pretekárov. Medzi nimi boli 4 dievčatá, 3 štartovali v spoločnom tíme Ladies a jedna v tíme Alcohol Killer. Atmosféra bola výborná, po dlhšej pauze od ostatných pretekov z 18.07. už mali mnohí pocit, že nepretekali celú večnosť! Podmienky, teplota vzduchu i trate boli doslova ideálne.

Najlepší kvalifikačný čas neuveriteľne rovných 50,000 s

Počas rozpravy jazdcov sa prítomní dozvedeli, že dovažovanie dievčat bude na 80 kg, teda o 5 kg menej ako majú chalani. Toto rozhodnutie organizátorov prišlo po prvom pokuse pre niektorých "veľkého" zvýhodnenia dievok o 10 kg. Po prejdení všetkých dôležitých zásad a pravidiel, ktoré mohli byť obsahovo nové pre tri nové tímy prišla na rad kvalifikácia. Preteky sa jazdili v smere. Zástupca tímu Go Baby Go udrel počas 10 minútovky najlepší čas nádherný a azda na mesiace nenapodobiteľný 50,000 sekundy. Teda na tisícinu sekundy presne 50 sekúnd. Z druhého miesta štartoval tím Kart One, ktorí zajazdili 50,255 a na krásnom treťom fleku sa umiestnili baby Ladies s časom 50,284. Za zmienku tiež stojí výkon premenovaného tímu Tempo Performance, ktorí to dotiahli na skvelé 4 miesto.

Preteky plné zvratov

Aj keď to možno bude trošku bulvárny a nie práve pozitívny začiatok, KartCup má za sebou prvú nehodu v depe. Stretli sa v nej rozbehnutá motokára a pešiak. NAŠŤASTIE sa dovedna naozaj nič nestalo, no potvrdzuje sa, že opatrení pre vyššiu bezpečnosť naozaj nikdy nie je dosť. Pri prvom striedaní jazdec tímu Autocross Pažický nerešpektoval povinné zastavenie pri vjazde do depa a v malej rýchlosti narazil do jedného zo spoluorganizátorov. Po 24 vytrvalostných pretekoch bez zásadného zranenia v rôznych motokárových halách na západnom Slovensku je to veľmi pozitívna štatistika. Tím za tento prešľap, samozrejme, fasoval 10 sekundovú povinnú zastávku v boxoch. Zďaleka nebol jediný. Za nezastavenie pri vstupe do depa dostali Stop and Go ešte ďalšie dva tímy S-Race rury a ET Car. Oba patrili medzi nováčikov v pretekoch, kde je táto chyba pochopiteľná, no netolerovaná.

Všetkých zúčastnených po dlhej dobe pošteklila aj časomiera. Priebežne prvému tímu Go Baby Go akosi v 46. kole systém nezaznamenal prejazd transpondéra. To automaticky znamenalo prepadnutie tímu na 7. priečku. Doslova neuveriteľné je, že napriek tejto ohromnej strate dokázali v ďalších takmer 100 kolách chalani Tomáš a Braňo Bizubovci a Viktor Macko skvelou stíhacou jazdou stiahnuť cca 50. sekundovú stratu tak, že posledné kolá pred ukončením pretekov znova bojovali o prvé miesto. To im, samozrejme, po celý čas patrilo, keďže systémovú chybu sa podarilo odhaliť. Napriek tomu to perfektne dokumentuje dominanciu daného tímu v týchto pretekoch. Už druhú sezónu sú "prakticky" neporaziteľní. Druhé miesto si zaslúžene odniesli chalani Tibor Gloznek, Igor Straňavský a Adam Hedera z Kart One tímu. Len títo dokázali spolu s prvými odkrúžiť v pretekoch 142 kôl.

III. miesto si vybojovali kočky Renáta Zajcevova, Barbora Pucherová a Veronika Vanyová z tímu Ladies. Preteky pri mávaní šachovnicovou vlajkou končili na 4. mieste, avšak záverečné váženie jazdcov po skončení pretekov ukázalo nižšiu váhu jedného z inak skutočne skvelo jazdiacich chalanov z tímu Na Hrane v zložení Mário Chamuty, Lukáš Matisko a Braňo Rozič. Penaltou za to bola strata jedného miesta. Vyrovnanosť štartovného poľa dokumentuje najlepšie fakt, že 4 tímy od 3 po 6 miesto skončili preteky v rovnakom 141. kole. Na 5. mieste to boli piloti z tímu GoKart Team v zložení Andrej Haluška, Stano Kopáčik a Ján Strešňák a na 6. mieste Alcohol Killer tím - Marcel Liedl, Marek Šimovič a Miša Dvorčíková. Všetci menovaní podali v pretekoch vysoko nadpriemerné výkony. S odstupom ďalšieho kola skončil KartCup tím zložený z organizátorov série Marián Čabák, Peter Sámel a hosťujúci, napriek vysokému veku nad 60r, stále mimoriadne rýchly jazdec Dušan Bizub. Právejemu sa podarilo dostať tím KartCup do prvej tretiny štartovného poľa v najrýchlejších časoch na kolo. Čas 49,909 s bol 4. najrýchlejším časom pretekov!

Seriál KartCup pokračuje septembrovým kolom dňa 12.09. (štvrtok) v Kart1 Aréne v pretekoch v opačnom smere - backrace. Podrobnejšie informácie o seriáli, fotogalérie, priebežné poradie tímov a profily jazdcov nájdete na www.kartcup.sk