Filmový štáb spoločnosti Nissan sledoval vývoj tohto jedinečného pretekárskeho vozidla, natáčal každý pohyb Bena Bowlbyho, konštruktéra modelu Nissan DeltaWing, i jeho konštrukčného tímu v priebehu práce na vozidle. Záznam sa zaoberá aj tým, ako vznikal 1,6litrový motor Nissan DIG-T, aby sa mohol stať ideálnym partnerom projektu.

Nissan DeltaWing

Nissan DeltaWing

Ben Bowlby k tomu povedal: „Po niekoľkých posledných mesiacoch sme nechali štáb spoločnosti Nissan natáčať každý náš pohyb po celú dobu vývoja vozidla, vďaka čomu fanúšikovia získajú zaujímavé informácie o vzniku vozidla Nissan DeltaWing. Spočiatku bolo trochu zvláštne mať neustále za krkom kameru, ale po nejakej dobe filmári získali pocit, že sú taktiež súčasťou nášho tímu. Konečný produkt bude vynikajúci - fanúšikovia budú môcť vidieť, čo sa deje za scénou pri vývoji tak jedinečného projektu, akým Nissan DeltaWing určite je. Práca v aerodynamickom tuneli bola jednou z najkľúčovejších súčastí projektu. Údaje, ktoré sme získali zo skúšok realizovaných s modelom a z počítačových simulácií, nám naznačovali, že ideme správnym smerom. A tieto domnienky sa zmenili na pevnú istotu v okamihu, keď sme vozidlo v plnej veľkosti vyskúšali v tuneli. Výsledky dokonca prekročili naše očakávania."

Nissan DeltaWing

Nissan DeltaWing

Darren Cox, generálny riaditeľ spoločnosti Nissan Europe, uviedol: „Okamžite ako sa spoločnosť Nissan zapojila do projektu DeltaWing, vlastne dlho predtým, než s ním bola oboznámená verejnosť, sme sa rozhodli, že cesta takéhoto revolučného vozidla na pretekársku dráhu musí byť riadne zdokumentovaná. Ide o priekopnícky projekt, ktorý by mohol zmeniť tvár automobilového športu, a fanúšikovia by mali mať možnosť celý príbeh poznať. Až príliš často je vývoj v oblasti automobilového športu skrývaný a utajovaný - spoločnosť Nissan si naopak priala, aby bol tento vzrušujúci aspekt športu sprístupnený. Tieto filmy ponúknu pohľad na veľmi strmú krivku učenia, ktorou tím prechádza, aby sa mohol aspoň postaviť na štart pretekov 24 hodín Le Mans."