NDS by mohla do konca volebného obdobia vyhlásiť súťaže na 9 úsekov diaľnic a rýchlostných ciest. Lenže na výstavbu týchto ciest by do r2020 potrebovala zhruba 1,08 miliardy eur. V súčasnosti má z tejto sumy naplánovanú zhruba osminu. Konkrétne 146 miliónov. Zvyšných 935 miliónov eur momentálne nie je finančne pokrytých. Hlavne, že štát investuje miliardu do nových vojenských obrnených transportérov, tie budú stáť v garážach!

Štát by mal pozerať hlavne na roky neuspokojené potreby všetkých občanov, nie potreby niektorých minoritných rezortov...

Vyplýva to z údajov diaľničnej spoločnosti. "Upozorňujeme, že ide o finančné potreby, ktoré sa týkajú výhradne týchto deviatich úsekov a tvoria len časť celkových investičných potrieb NDS," doplnila hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Finančné krytie je podľa jej slov prepočítané voči aktuálnemu štátnemu rozpočtu na rok 2017 a návrhu štátneho rozpočtu na roky 2018 až 2020.
 

Michalová zároveň uviedla predbežnú kalkuláciu, že na dokončenie týchto deviatich úsekov bude po r2020 nutné hľadať peniaze v nasledujúcich rozpočtoch. "Spolu by išlo o náklady vo výške približne 625,7 milióna eur."

 

NDS-ka takto rozpočítala celkové investície na tieto nové úseky ciest. Tieto peniaze by okrem samotnej stavby mali byť určené aj na napr. projektové práce, či na výkup pozemkov.

SR CHCE KÚPIŤ 485 OBRNENÝCH VOZIDIEL ZA MILIARDU! POTREBUJEME ICH?

SR CHCE KÚPIŤ 485 OBRNENÝCH VOZIDIEL ZA ...

Na tomto portáli sa zvyčajne nechceme venovať politike a kšeftom v nej. Toto mi ale jednoducho nedá nespomenúť. Prečo? ...

24. 04. 2017
DIAĽNICA DO KOŠÍC BUDE NAJSKÔR V 2026! 30 ROKOV PO PRVOM SĽUBE!

DIAĽNICA DO KOŠÍC BUDE NAJSKÔR V 2026! ...

Zdalo by sa, že je trápne o tom znova písať. Ale kým tým magorom vo vedení nie je trápne o tom hovoriť, nemáme na ...

21. 09. 2017

Čo by mohla NDS v dohľadnej dobe stihnúť?


Vzhľadom na aktuálny stav prípravy by mohli do konca roka vyhlásiť súťaž na 2 nové cesty. Prvým úsekom by bola časť rýchlostnej cesty R2 Mýtna – Lovinobaňa a druhou by mala byť súťaž na výstavbu prvej etapy severného obchvatu Prešova.

 

Do prvej polovice budúceho roku by mohli vysúťažiť prvú etapu úpravy D1 od BA po SC a zároveň doriešiť aj druhú etapu severného obchvatu Prešova. V druhej polovici r2018 by mali byť vyriešené súťaže cesty R2 Košice, Šaca - Košické Olšany, Rožňava - Jablonov nad Turňou, Zacharovce - Bátka a Bátka – Figa a v r2019 ešte jeden úsek R2 Kriváň – Mýtna.

Zdroj: Teraz.sk, Korzar