Svätokrádež. Takto by som mohol jedným slovom opísať toto malé monštrum. Alebo je to inak? Mazda MX-5 nepatrí k typom, ktoré by zbožňovali rýchlu jazdu v teréne. Mrštná a mimoriadne zábavná hračka pre dospelých nespevnené cesty určite neznáša. Nie však táto! Majiteľ generáciu MX-5 NA prekopal na ozajstnú offroad beštiu, aj keď trochu netradičnú. Ja mu však tlieskam!

 

 

Aj keď každá „Miata“ je výnimočná, je ich stále dosť veľa na to, aby mohli byť „obeťou“ takýchto projektov. Posúďte sami na videu!

Možno je šialená a vyzerá nepatrične. Je však úžasným projektom ozajstného offroadu!

Som Miata a milujem terén!

Podľa majiteľa aj „terénna“ verzia Mazdy ukazuje mrštnosť a hravosť pôvodného auta. Samozrejme, v trochu inom zmysle slova. Cenová dostupnosť MX-5 mu dovolila prerobiť ju na niečo úplne jedinečné. To, ako brázdi lesy na videu, o jej schopnostiach vypovedá viac než dosť. 

Caleb, majiteľ špeciálu, ju volá Molly a doprial jej aj prepĺňanie! Reči o nedostatočnom výkone japonských „atmosfér“ tu neobstoja. Navyše, úpravy sa dotkli najmä častí, ktoré odpovedajú terénnym schopnostiam. Je tu ochranná klietka, sanie vyvedené k streche, terénny podvozok, strešný nosič, prídavné svetlá a dokonca pravé terénne rezervné koleso! 

Čo vám pripomína pohľad na švihnutú Mazdu MX-5? Mne jednoznačne zábavu na (ne)cestách. Chlapi na videu sa s Miatou poriadne pobavili.

Zdroj a foto: Gingium, ThatDudeInBlue, wheelwell

OMLADENÁ MAZDA 6 2018 DOSTANE SILNÝ MOTOR!

OMLADENÁ MAZDA 6 2018 DOSTANE SILNÝ MOTOR!

Ľahkonohý atlét strednej triedy prejde modernizáciou. Tentokrát má ísť vzhľadovo o celkom výraznú záležitosť. ...

19. 11. 2017
MAŤO HOMOLA V MONZE KONEČNE BODOVAL

MAŤO HOMOLA V MONZE KONEČNE BODOVAL

Maťo Homola nemal začiatok sezóny podľa svojich predstáv. S novým autom Opel Astra OPC TCR to nebola prechádzka ružovým ...

15. 05. 2017
PROFÍK S MAZDOU MX-5 ZOSMIEŠNIL PORSCHE 911 GT3 RS NA NORDSCHLEIFE

PROFÍK S MAZDOU MX-5 ZOSMIEŠNIL PORSCHE ...

Vždy s úžasom sledujeme videá, kde sa automobilky snažia prekonávať rekordy na legendárnom nemeckom Nurburgringu. Piloti ...

08. 01. 2017
VEĽKÉ POROVNANIE: MAZDA MX-5 TYPY NA, NB, NC A ND

VEĽKÉ POROVNANIE: MAZDA MX-5 TYPY NA, NB, ...

Mazda MX-5 je najpredávanejším športovým autom na svete. Teda pokiaľ ju vnímate ako športové auto. Totiž za 27 rokov ...

05. 09. 2016