Maťo Homola v Monze konečne bodoval

V Monze sa k Maťovmu tímu pripojil Jaro Krajči

Maťo Homola je na ceste za najlepšími výsledkami. V Monze mu znova pomáhal Jaro Krajči a výsledkom boli body v obidvoch pretekoch.

Pozitívne správy prišli už po kvalifikácii. Maťo sa prebojoval medzi najlepších 12 jazdcov a postúpil do druhej časti. Ani tam však nebol len do počtu, zajazdil piaty najrýchlejší čas, čím si vybojoval vynikajúce piate miesto na štarte prvých pretekov. V prvom sektore mal dokonca absolútne najrýchlejší čas!

Sobotné preteky

Sobotné preteky nezačali pre Maťa Homolu veľmi šťastne. Pepe Oriola ho trafil na zadné koleso, Slovák potom musel prejsť štrkom a prepadol sa na koniec štartového poľa. Maťo však patril v Monze medzi najrýchlejších, sústredil sa na rýchle kolá a predbiehanie súperov. Vybojovať solídny výsledok z posledného miesta za 11 kôl nie je jednoduché. No slovenský pretekár sa snažil zo všetkých síl, blysol sa krásnymi predbiehacími manévrami a dosiahol 8. miesto. Po pretekoch dostal maďarský pretekár Ferenc Ficza penalizáciu za skracovanie trate a Maťo sa posunul na konečné 7. miesto.

Maťo Homola v Monze konečne bodoval

Maťo po kolízii v prvom kole predviedol stíhaciu jazdu

„V nájazde do prvej zákruty som pocítil ranu na zadné koleso,“ vysvetľoval po pretekoch Maťo. „Musel som prejsť cez štrk a stratil som veľa času, no rýchlo som dobiehal súperov. Našťastie auto nebolo poškodené, a tak som sa mohol sústrediť na rýchle kolá. Predbiehanie v Monze je vždy tvrdé, no mne sa to dnes darilo. Napokon som spokojný s 8. miestom, hoci som dúfal v lepší výsledok. V nedeľu budem štartovať zo 6. miesta, tak sa mi hádam vyhnú kolízie v prvej šikane a budem môcť byť vpredu,“ povedal  Maťo. „Som veľmi rád, že Jaro Krajči prišiel do nášho tímu a že jeho poznatky a skúsenosti sa okamžite pozitívne prejavili na jazdných vlastnostiach môjho auta. Chcem mu za to poďakovať a verím, že spolu sa nám podarilo nastúpiť na správnu cestu a budeme spolu opäť vyhrávať.“

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Nedeľné preteky

Do druhých pretekov štartoval Maťo Homola zo 6. pozície. Mal dobrý štart, v prvej šikane sa vyhol kolíziám a prepracoval sa na 5. miesto. Colciago na Honde ťukol do Maťa v 4. kole v prvej šikane. Slovák dostal šmyk a tým stratil rýchlosť, toto využil už spomínaný Colciago a Vervisch na Audi, keď si skrátili šikanu. Aj napriek tomu, že takéto získanie pozície nebolo férové, Colciago v pretekoch nedostal penalizáciu, no v budúcich pretekoch sa posunie na štart o 5 miest dozadu. Maťo bol teda na 7. priečke a chcel sa dostať vyššie. Do konca pretekov predbehol Oriolu a skončil na 6. mieste.

Maťo Homola v Monze konečne bodoval

Maťo Homola na 5. mieste

„Mal som dobrý štart, dal som si pozor na kolízie a hneď som sa posunul o pozíciu vyššie,“ povedal po druhých pretekoch v Monze Maťo Homola. „Dokázal som držať tempo, najmä v prvom sektore som jazdil dobré časy. Druhá a tretia časť okruhu už môjmu autu až tak nesedela, znovu sa prejavila vyššia nedotáčavosť, ale išiel som konkurencieschopné časy. Nechcel som riskovať nejakým neuváženým manévrom stratu pozície. No v ten osudný moment, keď som prišiel o dve miesta, som ani nečakal, že ma Colciago bude chcieť predbiehať. Zrazu som pocítil náraz a auto sa mi stočilo doprava. Šmyk som dobre zachytil, no obaja súperi za mnou strihli šikanu a dostali sa predo mňa. Bolo to podľa mňa už dosť cez čiaru.“

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Zdroj: matohomola.sk