Štyri týždne pred svojim prvým verejným vystúpením na portugalskom rally Robert Kubica priznal, že preteky na sypkom povrchu preňho jednoznačne budú najväčšou výzvou tohto roku.

 

Bývalý jazdec Formule 1 už začiatkom mesiaca oznámil svoj prestup z Formule 1 do závodenia na WRC a na tlačovej konferencii vo Varšave neskôr prezradil podrobnejší plán na nadchádzajúce mesiace. Poľský jazdec sa zúčastní na siedmych pretekoch WRC (s výnimkou kôl v Argentíne, Austrálii a Veľkej Británii). Jazdiť bude na vozidle Citroen DS3 RRC.

 

 

Na poste spolujazdca sa v Kubicom vozidle objaví skúsený Maciek Baran, ktorý od roku 2003 pravidelne navigoval Michala Solowowa. Poľský pár sa okrem svetovej série objaví aj na Majstrovstvách Európy.Pre športové správy Kubica prezradil: „Každé rally bude pre mňa nové. Tohtoročné Rally Portugalska bude ale najťažšie. Aj keď niektoré zdroje hovoria, že som už absolvoval testy na štrku, v skutočnosti to nie je pravda. Portugalské rally bude pre mňa prvá (štrková) udalosť WRC a bude to zároveň po prvýkrát, čo budem pretekať na takých dlhých etapách—niektoré z nich presahujú dĺžku 50 kilometrov.“Zo začiatku sa bude Kubica sústrediť prevažne na zbieranie skúseností. Vo Formuly 1 jazdci odjazdia na trati mnoho kôl, a preto okruh poznajú naspamäť. Oproti tomu, aktuálne výsledky v rally budú vo veľkej miere závisieť od navigácie spolujazdca. Kubica na záver dodal: „Všetko, čo robím vo svojom živote, robím na 100%, a preto aj môj prístup k rally nebude odlišný.“


Autor: Juraj Mička
Zdroj: wrc.com