Doterajšie dôvody v rôznych reklamách o vhodnosti SUV v "džungli" veľkomesta veľmi zmysluplné nie sú. Nech už ide o akékoľvek SUV, vždy je väčšie, ťažšie, nespratnejšie, má väčšiu čelnú plochu a preto aj spotrebu než klasické autá porovnateľnej veľkosti. Ani jednu z týchto vecí v meste predsta nemožno oceniť. Potrebu vyššieho posedu a lepšieho rozhľadu skvelo riešia viacúčelové autá MPV (ktoré čuduj sa svete mnohé robia aj s v meste a na diaľniciach prepotrebným pohonom oboch náprav). Pocit väčšieho bezpečia v SUV buldozéroch je tiež pochybná, keďže medzi najbezpečnejšími autami figurujú prevažne klasické koncepcie.
 

Reklamná agentúra Audi, ktoré aktuálne produkuje tri SUV typov Q3, Q5 a Q7 konečne našla zmysel použitia terénneho auta s dostatočne tuhou karosériou v meste. Páni ukazujú návod ako zaparkovať typ Q3 na parkovisko vhodné akurát pre motorku. Zdá sa, že na to aby sa to mohlo podariť by mala stačiť tuhá karoséria a pohon oboch náprav... Stačí sa predným kolesom vyškriabať na stenu a ide sa. Súhlasím, tento manéver sa dá urobiť asi len s SUV alebo pravým offroadom. 

Ako asi tušíte, celé to má riadny hák. Druhé video z výroby reklamného spotu dokumentuje ako zložité prípravy si tento jednoduchý parkovací manéver vyžiadal. A zrazu je možné takto zaparkovať s každým autom. A my naďalej ostávame hľadať skutočné a nefalšované dôvody, prečo si SUV na každý deň kúpiť, keď nebývate na vidieku, alebo na chate...