Slovenská cena BMW M2 bude začínať na sume 59 700 € za auto s manuálnou prevodovkou. V Nemecku za rovnakú M2 zaplatíte 56 700 € a napríklad v Austrálii si za M2 Pure, akúsi základnú verziu, díler vypýta 89,900 austrálskych dolárov, čo je približne 59 200 €.

V Austrálii majú pre M2 dva základné stupne výbavy. M2 Pure a M2.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Už totiž poznáme cenník BMW M2 aj u nás. Slovenský importér určil základnú cenu na 59 700 €. Za túto cenu dostanete M2 s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou, adaptívne bi-xenonové svetlá, automatickú klimatizáciu, navigáciu, športové kožené sedadlá a 19" kolesá. Ak by ste chceli 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku s funkciou Drivelogic, priplatíte si 3 972 €. Za audio systém harman/kardon si predajca vypýta ďalších 805 €, za cúvaciu kameru 407 € a za DAB rádio 326 €.

BMW má však rozličnú marketingovú stratégiu pre rôzne kontinenty. Napríklad v Austrálii predajcovia ponúkajú dve verzie: M2 a M2 Pure. Mohlo by sa zdať, že lacnejšia M2 Pure bude oholená verzia M2. V podstate to tak aj je, ale iba v náznaku. M2 Pure má totiž rovnaký výkon 272 kW (370 k) a krútiaci moment 500 Nm, rovnako ponúkne aj 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku alebo 6-stupňovú manuálnu prevodovku, či aktívny M diferenciál a vo výbave má napríklad kožené čalúnenie interiéru, digitálne DAB+ rádio, automatickú klimatizáciu, cúvaciu kameru, bi-Xenonové svetlá, navigáciu, varovanie pre opustením jazdného pruhu, alebo systém autonómneho brzdenia. Model označený ako M2 potom v Austrálii dostane navyše bezkľúčový prístup, elektrické sedadlá, adaptívne svetlá, audiosystém harman/kardon a najmä systém Drivelogic pre dvojspojkovú prevodovku. Iba pripomeniem, že Drivelogic dáva vodičovi na výber z niekoľkých automatických a manuálnych režimov. Automatické režimy sa líšia otáčkami, pri ktorých prevodovka radí, alebo napríklad pri niektorých automatických režimoch môže pri rozbehu prevodovka vynechávať 1. prevodový stupeň a rozbiehať sa rovno na dvojke. V manuálnych režimoch sa zasa mení rýchlosť preradenia, ponúkne režim s launch control pre optimálnu akceleráciu z miesta, či režim, ktorý dovoľuje určitý preklz zadných kolies.

Nuž a koľko že si za ne teda vypýtajú? M2 Pure je v Austrálii k dispozícii za 89,900 austrálskych dolárov, čo je približne 59 200 € a M2 za 98,900 austrálskych dolárov, čiže asi 65 000 €.

Cena M2 s manuálnou prevodovkou u nás začína na sume 59 700 €

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Už vieme koľko bude stáť u nás. Ak vás zaujíma napríklad cena v domovskej krajine BMW, teda v Nemecku, tak vedzte, že: ani tamojší marketing napočíta so žiadnou verziou M2 Pure. Takto vybavená M2 je totiž jednoducho základom v európskych krajinách a za všetko navyše si priplatíte. V Nemecku zaplatíte za M2 s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou 56 700 €. Ak chcete 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku, vaša cena bude u nemeckého predajcu začínať na sume 60 600 €. Cena je vrátane systému Drivelogic. Za adaptívne svetlá si v Nemecku priplatíte 560 €, DAB rádio vás bude stáť 320 € a audio systém harman/kardon ďalších 790 €.

Dajte si virtuálnu jazdu na BMW M2 s Augustom Farfusom

Zdroj: goauto, bmw