Svalnaté Audi bez strechy predstavili Martin Haven (britský novinár a športový komentátor), Rahel Frey a Edoardo Montaro (obaja jazdci DTM). To znamená, že všetky tajomstvá sú preč.

Pod kapotou pracuje atmosférický osemvalec FSI s objemom 4,2 litra. Jeho výkon je na úrovni 331 kW (450 k). Sedemstupňová dvojspojková prevodovka S tronic zamestnáva všetky štyri kolesá. Ako dlho trvá zrýchlenie na 100 km/h. Iba 4,9 sekundy. Audi nepripravilo žiadne prekvapenie.

RS 5 Cabriolet rovnako nešokuje ani svojimi rozmermi. Na dĺžku meria 4649 mm, na šírku 1860 a na výšku 1380 mm. Rázvor podvozku predstavuje 2751 mm. Audi tvrdí, že novinka odvezie 4 cestujúcich. Miesta vzadu sú skôr len núdzové riešenie odvozu. Karoséria má koeficient aerodynamického odporu hodnotu len 0,34.

Audi RS5 Cabriolet neprekvapilo, ale ani nesklamalo. Novinka vychádza z RS 4 Cabriolet a je to mašina, ako má byť.
Textilná strecha potrebuje na rozloženie 15 sekúnd a na zloženie 17 sekúnd. Ovládať ju možno až do rýchlosti 50 km/h.

Textilná strecha potrebuje na rozloženie 15 sekúnd a na zloženie 17 sekúnd. Ovládať ju možno až do rýchlosti 50 km/h.

Keďže ide o verziu Cabriolet, táto RS5 má sklápaciu textilnú strechu. Karoséria dostane na výber 8 farieb a strecha bude mať 4 možnosti. Vodič môže ovládať strechu až do rýchlosti 50 km/h. Elektrické rozkladanie strechy prebehne za 15 sekúnd a zloženie trvá 17 sekúnd. Pri väčšine kabrioletov znamená sklopená strecha žiaden batožinový priestor. Teraz to však neplatí. Normálne RS5 Cabriolet odvezie 380 litrov batožiny, so zloženou strechou 320 litrov. Strecha teda zaberá len 60 litrov.

Športový interiér je samozrejmosťou. Rovnako tak aj trojramenný volant so skoseným spodkom. Vo vnútri sú aj kožené športové sedačky. Za príplatok dostanete MMI Navigation Plus. V štandarde sú však malé okruhové vychytávky ako napríklad stopky.

Online predstavenie jednoducho nestačí. Aspoň nie v tomto prípade. Audi plánuje ozajstnú premiéru na autosalóne v Paríži. Základná verzia s cenou 88 500€ príde do predajní začiatkom roka 2013.

Zdroj: topspeed.com

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov