Audi predstavilo koncept A3 sedan už v minulosti na ženevskom autosalóne. V podstate ide o obyčajnú A3 so zadnou časťou v štýle sedanu. Auto bude používať modulárnu platformu MQB, rovnako ako jeho hatch predloha. Výrobca novinku predstaví v dvoch častiach. Prvá prebehne na autosalóne v New Yorku, kde zverejní technické informácie a detaily. Samotné auto spoznáme v jeho hlavnom pôsobisku, v Šanghaji (Čína).

Audi pravdepodobne ponúkne svoj nový sedan aj Európanom. Jeho hlavným konkuretnom bude Mercedes CLA, ktorý to má zatiaľ rozbehnuté na slušnú kariéru.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Automobilový svet očakáva aj potvrdenie verzií S3 a RS 3 sedan. Výroba samotného automobilu bude prebiehať v Číne, konkrétne v automobilke FAW- Volkswagen. Práve v tomto je plán automobilky premyslený. Získa dosť veľkú konkurenčnú výhodu. Mercedes má svoje CLA, no v Číne ho zatiaľ nevyrába. BMW sa v tejto oblasti zatiaľ nechytá vôbec. Audi tak mieri priamo na potencionálnych zákazníkov, ktorým bude A3 sedan vyrábať v ich vlastnej krajine. Prvé kusy prídu do čínskych predajní pravdepodobne už koncom mája. Zatiaľ však o tomto sedane nemáme žiadne bližšie technické informácie.

Zdroj: auto.sme.sk

Prečítajte si aj: Poriadna nálož pod kapotou - Audi RS7 Sportback