Ostáva ešte 40 Veyronov.

Na začiatku Bugatti oznámilo, že zákazníkom predá 300 exemplárov vo verzii kupé. Neskôr ešte pridalo 150 kusov edície Grand Sport s odnímateľným strešným nosičom. Veyron s pevnou strechou už nový nekúpite. Automobilka nedávno oznámila, že sa jej podarilo predať 100 kusov verzie Grand Sport. Od vtedy si zákazníci objedali ďalších 10.

Ešte donedávna som si myslel, že vypredať Veyron nebude väčší problém. Informácie od automobilky naznačujú, že starnúci typ už boháčov nepriťahuje.

Veyron s pevnou strechou už automobilka vypredala.

Zvyšných 40 kusov výrobca plánuje predať najneskôr do konca tohto roku. Naplniť tento cieľ má pomôcť americká akcia s názvom Dynamic Drive Experience. Bugatti bude svoj výtvor prezentovať vždy 25 záujemcom, ktorým umožní jazdu po ceste a na uzatvorenom letisku. Hlavným cieľom je potencionálnych kupcov ohúriť natoľko, aby si Grand Sport rovno kúpili. Automobilka na podporu predaja plánuje vytvoriť aj limitované edície.

Kedy však uvidíme „nový Veyron“? Bugatti vďaka získaným skúsenostiam bude novinku vyvíjať pravdepodobne kratšie ako 7 rokov. Aj napriek tomu sme aktuálne od pokračovania legendy vzdialení minimálne 4 roky.

Zdroj: bloomberg.com

Prečítajte si aj:  Kde majú policajný Veyron? Predsa v Dubaji...