Maťo sa svojím spôsobom vracia do staronového šampionátu cestovných vozidiel TCR Europe. TCR malo byť lacnejšou formou motoršportu v porovnaní s WTCC, žiaľ, po ich zlúčení a vytvorení WTCR nesmierne stúpla aj cena a náročnosť tohto šampionátu, ktorý je preplnený továrenskými tímami, jazdcami a v neposlednom rade aj peniazmi. Maťo Homola teda opúšťa WTCR a nie je jediný. Po zániku TCR International Series tu však zostalo množstvo kontinentálnych šampionátov, vrátane toho najdôležitejšieho, TCR Europe. Ten v súčasnosti supluje rolu majstrovstiev Európy cestovných vozidiel. Spoločne s Maťom sem mieri množstvo skvelých jazdcov, celkovo sa ich na štartovný rošt postaví približne 35, v ôsmich rôznych automobilových značkách. V tomto seriáli už neexistuje hra na fabrické tímy, čo by malo prispieť k výrazne vyrovnanejšiemu poľu a podmienkam pre jednotlivých jazdcov. V sezóne na nich čaká sedem pretekárskych víkendov na úžasných európskych okruhoch, počas ktorých jazdci odjazdia dvoje preteky.

Účinkovať bude  v novom tíme – talianskom Target Competition, ktorý má medzi svojimi trofejami titul majstra Európy FIA ETCC, absolútne víťazstvo TCR International – tak tímová, ako aj pretekárska trofej, či tímový pohár v TCR Europe v r. 2017. Tím tento rok postaví na štart až 5 pretekárov, ako napríklad bývalého Maťovho tímového kolegu Srba Dušana Borkovića či švédsku súrodeneckú dvojicu Andreasa a Jessicu Bäckman.

„Tento tím má naozaj tie najvyššie ambície a som veľmi šťastný, že môžem byť jeho súčasťou. Je tu úžasná atmosféra, skutočne mám pocit, že som opäť v jednom perfektnom rodinnom a víťaznom tíme. Čo je pre mňa veľmi dôležité, neprichádzam sem sám, ale ako tímového inžiniera si po dvoch rokoch opäť prinášam Jara Krajčiho, s ktorým sa mi podarilo dosiahnuť veľké úspechy počas mojej motoršportovej kariéry.“  

Maťo si po dvoch rokoch opäť sadne do auta, ktoré je skutočne víťazné. Minulý rok obsadilo prvé dve priečky vo svetovom šampionáte FIA WTCR.

 „Hyundai i30 N TCR je pre mňa splneným snom! Hoci som im dokázal minulý rok ukázať aj chrbát, po väčšinu sezóny boli predo mnou. Tento rok v ňom budem sedieť aj ja! Viem, že toto je sezóna, v ktorej sa spájajú všetky veci tak, že budem môcť bojovať o víťazstvo.“

350 koní, 420 Nm, objem 1998 cm3. Toto by mala byť víťazná konfigurácia, ktorú si Maťo po prvýkrát vyskúša už na konci marca na Hungaroringu.

V roku 2019 začína Maťo novú spoluprácu s Hyundai Slovensko. Hyundai je so svojou divíziou N etablovaný v silnej skupine hothatchov a Maťo sa tak stáva hrdým ambasádorom tejto divízie na Slovensku.

Do tímu sa k Maťovi vracia aj mediálny manažér, Tomáš Kováč, takže informovanosť z jednotlivých pretekov bude prostredníctvom silných Maťových sociálnych sietí takmer naživo. Prvé preteky víkendu sa budú vysielať naživo na Facebooku TCR Europe. V súčasnosti stále ešte prebiehajú rokovania, aby druhé preteky víkendu (v nedeľu) mohli fanúšikovia sledovať jednak prostredníctvom televízie SPORT 1, ale hlavne prostredníctvom živého vysielania vo verejnoprávnej televízií RTVS (Dvojka). Mimo TV vysielania by RTVS vysielala prenosy aj na Facebooku a webovej stránke RTVS, ako je to novodobou tradíciou, keď úspešní športovci reprezentujú Slovensko.

Novovznikajúcu spoluprácu okomentoval aj Marek Kopča, marketing & PR manažér Hyundai Slovensko:

„Maťo Homola je špičkový pretekár a významná slovenská športová osobnosť. V seriáli majstrovstiev Európy cestovných automobilov má tie najvyššie ambície a pre nás v Hyundai Slovensko je cťou a potešením, že ho môžeme na jeho vzrušujúcej ceste v boji o majstrovský titul podporovať. Tešíme sa, že spolu spojíme emócie a radosť z profesionálnej jazdy na okruhu s našimi civilnými modelmi N. Budeme radi, keď sa slovenskí priaznivci Hyundaiu a motoristického športu vo všeobecnosti k nám svojím fanúšikovaním pridajú.“

Kalendár TCR EUROPE

27.-28.04.2019 – Hungaroring, Maďarsko
25.-26.05.2019 – Hockenheimring, Nemecko
08.-09.06.2019 – Circuit De Spa-Francorchamps, Belgicko
13.-14.07.2019 – Red Bull Ring, Rakúsko
03.-04.08.2019 – Motorsport Arena Oschersleben, Nemecko
21.-22.09.2019 – Circuit de Barcelona Catalunya, Španielsko
12.-13.10.2019 – Autodromo di Monza, Taliansko

Maťa uvidíme aj na domácom podujatí Veľká cena SR 24. - 25. 8. na Slovakiaringu, no držať palce mu budeme na všetkých okruhoch Európy.