Techrules so svojim pohonom spôsobil revolúciu vo svete motorizmu. Je možné, že o niekoľko rokov bude tento pohon bežne dostupný aj v autách nižšej triedy a za prijateľnejšie peniaze.

Celkový výkon dosahuje 1044 koní a 8639 Nm!

Koncept predstavili ešte túto jar na autosalóne v Ženeve, o čom sme už písali, a zdá sa, že budúci rok predstavia na tom istom mieste finálnu podobu. Je vhodné si pripomenúť čo m Techrules GT96 pod kapotou. Schováva 6 elektromotorov a turbínu na dobíjanie batérií. Dva elektromotory sú pre jedno koleso na zadnej náprave a pre predné kolesá vystačí po jednom elektromotore. Ako celok poskytuje výkon 1044 koní a 8639 Nm a z 0 na 60 míľ upaľuje za 2,5 sekundy a s maximálkou 350 km/h. Dojazd auta by sa mal pohybovať okolo 2000 km. Samotný pohon je patentovo chránený. V spoločnosti ho označili ako TREV (Turbine-Recharging Electric Vehicle, čiže turbínou nabíjané elektrické vozidlo) a priniesol niekoľko svetových inovácií, aby dosiahol maximálnu možnú efektivitu a spôsoboval čo najnižší možný negatívny dopad na životné prostredie. Pri stavbe pohonnej jednotky sa snažili skombinovať to najlepšie z leteckého a automobilového priemyslu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Na to, aby sa auto stalo realitou, Techrules nezadali požiadavku len dizajnérskemu štúdiu Giugaro, ale aj L. M. Gianetti, ktorí sa špecializujú na inžinierstvo a samotný proces výroby. L. M. Gianetti má vo svojom závode výrobnú kapacitu približne 25 áut ročne (čo bohato na exkluzivitu stačí), a tým sa vlastne Techrules odbremenili od stavby vlastnej montážnej linky.

Zdroj: CC