Najväčšie novinky

 

Audi RS6 Avant

Porsche Taycan

Volkswagen ID.3

Land Rover Defender

Audi

 

Audi bude mať tento rok skutočne zaujímavý stánok. Na rozdiel od Volkswagenu bude zameraný na výkonné modely. Uvidíme novú RS6 a pravdepodobne aj RS7. Obe budú mať dvakrát preplňovanú V8, ktorá bude s elektrickou pomocou atakovať hranicu 700 koní. Okrem týchto dvoch sa na verejnosti prvýkrát ukáže už predstavené Audi S8.

Bentley

 

Kedysi tradičná britská automobilka, ktorá dnes patrí pod VW Group oslávi svoje 100. narodeniny špeciálnym konceptom. Bentley Centenary Concept by mal naznačiť, ako budú vyzerať jej autá o 15 rokov. Samozrejme ide o plne elektrický typ.

BMW

 

Bavorská značka zatiaľ nič zásadné neoznámila. Bolo jasné, že verejný debut zažije nová X6 a koncept BMW Vision M Next. K nim sa pridá ešte koncept BMW 4, ktorý poodhalí výzor pripravovaného kupé.

Cupra

 

Športová odnož Seatu nás naladila ukážkou pravdepodobne coupe-SUV konceptu, ktorý spoznáme práve vo Frankfurte.

Honda

 

Roztomilý elektromobil Honda e si budú môcť návštevníci vychutnať v plnej kráse. Vodou chladená 35,5 kWh batéria posiela svoj výkon na zadné kolesá a dojazd bude mestských 200 km.

Hyundai 

 

Juhokórejsky výrobca predstaví vynovený Hyundai i10. Ten sľubuje agresívnejší dizajn a hlavne updatnutý infotainment. Ten by dokonca mal dostať 8-palcovú obrazovku z Hyundai i30.

Land Rover

 

Veľká zodpovednosť a obavy visia nad Land Roverom. Značke sa v ostatnom čase nedarí ako kedysi... Každopádne, nevzdávajú sa, na autosalón prinesú úplne nový Defender, ktorý by mal zapadnúť do 21. storočia, no zachovať tradície legendárneho predchodcu. Práve nový Defender sa dá považovať za jednu z najočakávanejších noviniek.

Mercedes AMG

 

Mercedes nám ukáže ďalšie výkonné SUV. Tentokrát si páni z AMG zobrali do parády najnovšiu krabičku, GLB. Rozhodne to nebude žiaden slimák, keďže verzia 45 by mala mať až 420 koní.

Porsche

 

Azda najzásadnejšie Porsche dekády bude konečne odhalené v sériovej podobe. Taycan sľubuje výkony superšportu, dojazd na úrovni 500 km a hlavne zosadiť Teslu z trónu. Okolo neho je slušný poprask a má už 30 000 predobjednateľov. V tieni Taycanu bude na stánku aj najvýkonnejšia verzia Porsche Cayenne Turbo S E-hybrid.

Volkswagen

 

Nie nový Golf, ale ID.3 bude najzásadnejšia novinka, akú nám Volkswagen tento rok ukáže. Minimálne z pohľadu automobilky. Pre bežného človeka ostane Golf naďalej voľbou číslo 1. ID.3 by mal byť elektromobil, ktorý naozaj spraví dieru do sveta a stane sa masovo úspešným. Keď sme už spomenuli Golf, ten sa ukáže zrejme ku koncu roka. No a ako píšeme v samostatnom článku, treťou premiérou na autosalóne IAA vo Frankfurte bude VW T-Roc Cabrio, predstavte si.