Nasledujúci už 43. ročník Rally Dakar bude viesť opäť regiónom Saudskej Arábie, organizátori však sľubujú, že ani v jednej z 12 etáp nepoužijú žiadnu časť z etáp predošlého ročníka. Súťažiaci majú očakávať náročnejšie terény s menším počtom rýchlych úsekov. Prednosť by tak mala mať opäť technika jazdy v teréne a navigačné schopnosti pred absolútnou rýchlosťou. Posledné ročníky totiž čelili kritike, že z Dakaru sa stala doslova rely, kde sa bojuje o sekundy a zo súťaže sa vytratil pôvodný dobrodružný duch. Itineráre k jednotlivým etapám dostanú účastníci až tesne pred štartom jednotlivých etáp.

V nafukovacích vestách

Po úmrtiach motocyklistov Paula Goncalvesa a Edwina Stravera budú v roku 2021 platiť nové bezpečnostné pravidlá. Jazdci budú nosiť nafukovacie vesty, zvukové signály budú upozorňovať na blížiace sa nebezpečenstvo. V najrizikovejších úsekoch zavedú organizátori "pomalé zóny" s obmedzenou maximálnou rýchlosťou na 90 km/h.

Na Dakar Classic 2021 by sa malo na štarte objaviť aj kuriózne Porsche 959 Dakar.

Historici v akcii

Úplnou novinkou je paralelná súťaž Dakar Classic, v ktorej môžu legálne súťažiť všetky špeciály, ktoré sa súťaže zúčastnili pred rokom 2000. Už teraz dostali organizátori prísľub, že sa na štarte objavia aj autá zo začiatku organizovania tejto súťaže. Výnimkou nebudú ani legendárne kamióny.

Rally Dakar 2021 sa uskutoční v termíne 3. – 15. januára 2021, prihlášky budú organizátori prijímať  od zajtra, 15. júna 2020.