Meno nového modelu už poznáme. Podobne ako Dokker a Duster ponesie i Jogger na konci označenia písmená ER, takže už fonetika bude nápoveďou, kam toto auto patrí. Ako je to s termínom premiéry? Tá je v podstate za rohom. Kompletné odhalenie novinky prebehne už tento piatok, teda 3. septembra, zatiaľ čo predstavenie pred verejnosťou je naplánované na šiesteho, budúci pondelok, v rámci začínajúceho medzinárodného autosalónu IAA 2021 v Mníchove.

Jogger

Aké vozidlo máme pred sebou v krátkom videu a na niekoľkých nie práve kvalitných záberoch, naznačuje už silueta i pár karosárskych detailov a úplne jednoduchú definíciu pre tento model v rukáve nemáme. Je zjavné, že opäť pôjde o mix niekoľkých kategórií, podľa profilu však bude mať Jogger najbližšie ku kombi. 

Jogger

Najbližšie, ani to však nebude presná charakteristika. Dacia Jogger na rozdiel od klasických kombíkov ponúkne nielen päťsedadlový interiér, ale za príplatok bude v predaji i sedemmiestna verzia. A aby sa nová Dacia škatuľkovala ešte horšie, dostane podobne ako modely Stepway mierne zvýšený podvozok a pravdepodobne i čierne nelakované plasty v spodnej časti karosérie a robustnejšie nárazníky.

Jogger

Bude to svojím spôsobom niečo na štýl Volva Cross Country, nečakáme však pohon všetkých kolies a rumunské rodinné auto bude na rozdiel od toho švédskeho určite za skvelé peniaze. Viac uvidíme už v piatok.

zdroj: Dacia