Tajomstvo údajne tkvie v 16 valcovom motore, ktorý dokáže katapultovať túto šialenosť na stovku za 1,8 sekundy. Jeho maximálka atakuje neuveriteľných 560 km/h.

Doteraz bolo k dispozícii len jedno video z výstavy. Na ňom jasne vidíme, že DEVEL Sixteen má naozaj futuristické tvary, akoby práve vyšiel z filmu. Ale to je všetko. Pod kapotou to na šestnásťvalec vôbec nevyzerá. Dané zariadenie skôr pripomína raketový pohon.

Čo myslíte? Má DEVEL Sixteen naozaj šestnásťvalec s výkonom 5000 koní?

Každý kto má dostatočné množstvo peňazí (v Dubaji o takých ľudí nie je núdza) si môže postaviť auto a tvrdiť o ňom, že dokáže čokoľvek. Ale, španielsky magazín Motorpasión nedávno na svetlo sveta vytiahol zábery, ktoré ukazujú toto monštrum v pohybe. Videá navyše umožňujú počuť zvuk tohto zázračného šestnásťvalca s 5000 konskými silami.

Podľa mňa motor so 16 valcami znie úplne inak. Pripomína mi to skôr americkú V8. Nemám to však ako dokázať a teda ospravedlňte ma, ak sa mýlim.

V neprospech výkonu 5000 koní hrá takmer všetko. Auto by bolo prakticky nepoužiteľné. Komponenty Veyrona majú veľké problémy zvládať svoju maximálku prevyšujúcu 400 km/h dlhšie ako niekoľko minút. 560 km/h je jednoducho nereálne číslo.

Zdroj: motorpasion.com

Prečítajte si aj:  Arrinera prepracovala svoj superšport. Je tu Hussarya