dalsia automobilka mieri na slovensko

Bolo by skvelé, keby k nám prišla aj štvrtá automobilka. Dať priamo prácu 8 tisícom a nepriamo ďalším tisíckam by bolo pre Slovensko mimoriadne povzbudzujúce.

Hospodárske Noviny potvrdili, že záujem o vybudovanie fabriky na Slovensku má spoločnosť pre Land Rover. No v hre je aj budovanie továrne nie len v Poľsku, ale aj v Latinskej Amerike. Rozhodnutie padne v lete 2015

Bude to Tata Motors? 

V marci sa hovorilo, že o príchode k nám uvažuje indická automobilka Tata Motors, ktorá vlastní aj prémiovú značku LandRover/RangeRover. Slovensko ponúka priemyselný park v Nitre, kde je k dispozícii 400-hektárový pozemok. Mesto navyše aktuálne park napája na rýchlocestu R1. „Nerád by som predbiehal, pretože toto sú vážne veci, strategické, možno pre Slovensko, a je to investícia takého rangu, ktorá keby sa podarila pre Slovensko, tak myslím si, že by bol každý spokojný a, prepáčte, že nechcem o tejto investícii otvorene hovoriť,“ povedal televízii primátor Nitry Jozef Dvonč.

Slovenský Detroit už teraz trápi s nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily, no podľa odborníkov tu priestor pre novú automobilku stále je. „Tri automobilové spoločnosti, ktoré tu sú, idú na plnú kapacitu. Je to signál pre ďalšiu automobilku, ktorá si na Slovensku môže vybudovať zázemie aj vzhľadom na dostatočnú technickú základňu a dodávateľský systém,“ vyhlásil managing partner KPMG Ľuboš Vančo.

zdroj: RTVS