Euro-NCAP-BMW-5

Euro NCAP BMW 5

Zaujímavosťou rozhodne je, že v minulom roku dosiahlo najvyšších 5 hviezdičiek len 65% z testovaných vozidiel. To je pokles o celých 25% v porovnaní s rokom 2009. Na obranu je však nutné napísať, že kritéria hodnotenia sa medziročne sprísnili a tak je celkom isté, že autá, ktoré v roku 2009 dosiahli naj hodnotenie by v minulom roku také nedostali. Kritéria upravili tak, aby najvyššie hodnotenie, teda 5 hviezdičiek dostalo auto, ktoré výrazne nezaostáva v žiadnom z testovaných parametrov.

Euro-NCAP-Alfa-Romeo

Euro NCAP Alfa Romeo

Celkovo najúspešnejším automobilom roku 2010 sa stalo BMW radu 5 typ F10, ktoré získalo až 90% z maximálneho počtu bodov. Medzi kompaktnými rodinnými automobilmi najlepšie obstála talianska Alfa Romeo Giulietta. V segmente malých aut to vypálilo najlepšie pre hybrid Honda CR-Z. Naopak v kategórii SUV veľmi dobre obstála na slovensku vyrábaná Kia Sportage a v kategórii MPV excelovala Toyota Verso.

Euro-NCAP-Honda-CR-Z

Euro NCAP Honda CR-Z

Na opačnej strane rebríčka sa ocitol napríklad Citroen Nemo, ktorý bol ohodnotený len 3 hviezdičkami. Aj napriek zlému výsledku sa nejednalo o najhoršie hodnotenie. O to sa jednoznačne postaralo čínske vozidlo Landwind CV9 so ziskom len 2 hviezdičiek.