Toto auto bude ďalšie z rodu Ferrari superšportov, medzi jeho priamych predkov tak môžme zaradiť legendy ako 250 LM, 288 GTO, F40, F50 alebo Enzo. Ktorékoľvek z nich by mi mohlo stáť v garáži, neprostestoval by som... Zhrnuté a podčiarknuté, F70 bude to NAJ čo kedy Ferrari vyrobilo, bude nositeľom prevratných technológií, ktoré si až postupom času nájdu svoje miesto v iných modeloch.

Čo je ale najdôležitejšie, táto novinka bude hybrid. Čítate dobre, avšak nemusíte sa báť, stále to bude čistokrvný superšport ktorý len dostane do vienka najmodernejšie technológie. Hybrid bude v tomto prípade čerpať svoju silu a energiu zo systému so zotrvačníkom (KERS), teda na rozdiel od klasického hybridu nie z batérií. Základom tak stále ostane 6.3 V12 motor s výkonom približne 900 konských síl uložený v strede automobilu.

Zaujímavé je aj to, že to už pravdepodobne nebude čistá zadnokolka ako u predchodcov, ale bude mať náhon na všetky štyri kolesá. Úprimne si ale myslím, že to nie sú zlé správy, i keď hardcore fanúšikovia isto nesúhlasia. Ruku na srdce, kto by chcel mať takto silné auto s čisto zadným náhonom? Okrem drifterov asi nikto :)

V každom prípade, Ferrari F70 je voči modelu Enzo skok o úroveň vyššie: tuhosť karosérie narástla o 27% avšak váha klesla o 20%. Skutočne klobúk dole!

Premiéra tohto superšportu by sa mala odohrať na jar 2013 na autosalóne v Ženeve. McLaren P1 sa už teraz isto teší na nového súpera...

Kokpit Ferrari F70

Kokpit Ferrari F70