Ľudia by si mali užiť Focus RS pokiaľ môžu, pretože je možné, že je to naposledy!

Focus RS je koncom úspešnej éry Forda, ktorého cestu za úspechom začal dláždiť už v roku 1970 Ford Escort RS1600. Deje sa tak vplyvom viacerých faktorov, ktoré majú celospoločenský dopad a globálny vplyv. Jeden je už toľko krát skloňovaná hospodárska kríza, ktorá nikomu nepridáva. Druhým dôležitým faktorom sú stále striktnejšie nároky na ochranu životného prostredia, ktoré vedú k znižovaniu produkcie CO2 a sprísnovaniu emisných noriem Euro.

Magazín imotormag.co.uk uvádza, že spoľahlivý zdroj priamo z Fordu tvrdí nasledovné:"Nový Focus RS je veľmi špeciálnym autom. Nie je to iba pre jeho vysoký výkon a skvelé jazdné vlastnosti. Je to najmä preto, lebo je to posledný typ takéhoto auta od Forda."

Ak sa v najbližšej dobe radikálne nezmení klíma v oblasti automobilového priemyslu a nepoľaví hospodárska kríza, tak sme svedkami veľmi nešťastnej éry automobilizmu, kedy sa na večnosť odoberú autá, ktorých hlavným poslaním bolo ľudí zabávať a robiť im radosť.

Ľudia by si mali užiť Focus RS pokiaľ môžu, pretože je možné, že je to naposledny. Tieto slová dodal interný zamestnanec Forda, ktorý sa podelil so svojimi poznatkami s magazínom imotormag.

Je nám z toho celého veľmi smutno a neostáva nám veriť v urýchlenú nápravu globálnej ekonomiky. Jedno je však jasné. Doba elektromobilov a hybridov sa nám stále viac tlačí do priazne, možno viac, akoby sme my, fandovia oktánov chceli. Možno by si aj Henry Ford poplakal... :(