Budúcnosť značky Genesis naznačuje elektrické SUV napájané palivovými článkami. Masívny a elegantný dizajn dokresľuje štvorica úzkych svetiel vpredu a vzadu, ale aj priehľadné B- a C-stĺpiky.
Genesis GV80

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Koncept Genesis GV80 predstavuje luxusné SUV, ktorého sériová verzia určite výrazne pomôže automobilke v predajnosti. Štúdia má veľmi mohutný, dominantný a pritom elegantný dizajn, ktorému vpredu dominuje obrovská maska chladiča a štvorica úzkych svetiel. Auto stojí na 23" kolesách a prednú a zadnú časť veľmi elegantne prepája parabolická plocha dverí so zapustenými kľučkami. Námet so štvoricou svetiel pokračuje aj v zadnej časti auta. Aj vďaka tomu má koncept výrazne dynamický vzhľad.

Genesis GV80

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Jednoduchý a mierne futuristický dizajn pokračuje aj vo vnútri. Prístrojová doska akoby prepájala madlá dverí a ťahá sa  po celej šírke auta ako most. Je jednoduchá s minimom tlačidiel a dominuje jej 22" zahnutý displej informačného systému. Nechýba touchpad, ktorý rozoznáva písmo písané prstom. Dotykové displeje pre ovládanie infotainmentu nechýbajú ani vzadu. Zaujímavosťou je priehľadná konštrukcia B- a C-stĺpikov. Interiér je plný kvalitných materiálov ako koža, semiš, hliník a drevo. Zaujímavý bude aj pohon tohto konceptu. Hoci práve o ňom automobilka veľa nehovorí, v duchu doby naznačila, že ide o elektromobil napájaný palivovými článkami. Nuž, uvidíme, ako bude vyzerať produkčná verzia.