Ford GT40 Ferrari 330 P3

Ford GT40 MK II. a Ferrari 330 P3 na rovinke Mulsanne 

V 60-tych rokoch si Ford a Ferrari skočili do vlasov. Keď Ford nedokázal Ferrari kúpiť, chcel ho za každú cenu poraziť na trati. Go Like Hell prenesie tento súboj na filmové plátno.

Henry Ford II. takmer kúpil Ferrari začiatkom 60-tych rokov. Ferrari vtedy vyhrávalo vytrvalostné preteky a aj Enzo Ferrari videl budúcnosť v spojení s Fordom. Dohodu už mali takmer uzavretú, lenže Enzovi povedali, že Ferrari sa nebude môcť zúčastniť Indy 500, aby nekonkurovalo Fordu. Nahnevaný Ferrari zmietol obchod zo stola. Hneď potom, v marci 1963, sa Henry Ford II. rozhodol, že postaví auto, ktoré porazí Ferrari na trati.

Ford GT40

Fordy GT40 Mk. II vyhrávajú 24-hodinovku v LeMans 1966

Ford v spolupráci s Lolou, vytvorili prvý GT40. Nasadili ho v máji 1964 na preteky 1000 km Nurburgring, kde odstúpil z druhého miesta. O tri týždne neskôr nastúpili tri GT40-ky na 24-hodinovku v Le Mans, no ani jeden preteky nedokončil, vyhralo Ferrari. Carroll Shelby (vo filme si ho zahrá Tom Cruise) prebral program po neúspešnej sezóne 1964.

Carroll Shelby a Tom Cruise

Tom Cruise si zahrá automobilovú legendu Carrolla Shelbyho

V roku 1965 zaznamenal Ford GT40 s tímom Shelby American prvé víťazstvo, vyhrali preteky Daytona 2000. 24-hodinovka v Le Mans opäť patrila Ferrari. Ani jedno auto Fordu preteky nedokončilo. Carroll Shelby sa poučil z nevydarenej sezóny. Pre ročník 1966 vylepšili Ford GT40 Mk II, s ktorým zvíťazili v Le Mans a ukončili dominanciu Ferrari. Bruce McLaren a Chris Amon boli prví, ktorí vyhrali túto 24-hodinovku na americkom aute. Ford potom dominoval až do roku 1970, kedy ho zdolalo Porsche.

Brad Pitt

Aj Brad Pitt bude hrať v Go Like Hell

Rivalita medzi Fordom a Ferrari bola tej dobe skutočne veľká. Filmári majú dobrý základ na pútavý príbeh, ktorý dúfajme využijú. Vo filme si okrem Toma Cruisa, ktorý stvárni Carrolla Shelbyho, zahrá aj Brad Pitt, no zatiaľ nevieme akú rolu. Tešíte sa?