Žiadne elektromotory

Auto s názvom GTA Spano nie je žiadnou novinkou. Nový model 2015 však inžinieri oproti predchodcovi zásadne vylepšili. Po novom dostali Spano do teritória nebezpečných konkurentov v podobe LaFerrari, 918 Spyder a P1. V Španielsku však idú na výkon trochu tradičnejším spôsobom, vykašlali sa na batérie a elektromotory a slovo „downsizing“ im nič nehovorí. Pred zadnou nápravou nájdeme totiž 8,0 litrový vidlicový desaťvalec s dvoma turbodúchadlami. Táto kombinácia nám zaručí 938 koní a 1220 Nm. Výkon posiela na zadné kolesá, cez sedem stupňovú sekvenčnú prevodovku. Maximálna rýchlosť Spana je na úrovni 370 km/h. Na stovku akceleruje len za 2,9 sekundy. 

GTA Spano

GTA Spano dbá na tradície. Namiesto elektromotorov má obrovský spaľovací motor.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Základom karosérie nového Spana je po novom karbónový monokok. Ten doplnili ďalšími titánovými komponentmi. Odľahčené Spano tak akceleruje na stovku len za 2,9 sekundy.

Karoséria vyzerá veľmi podobne ako pôvodné Spano, ktoré nám Španieli predstavili pred dvoma rokmi. Avšak výrobca tvrdí, že po novom je základom auta karbónový monokok. Ten doplnili ďalšími titánovými komponentmi. Koľko hmotnosti ušetrili zatiaľ nevieme. Okrem vyššieho výkonu a odľahčenia nadelili novinke aj vylepšenú aerodynamiku. Tá sa postará o zlepšenie priľnavosti.

GTA Spano

Srdce Spana má objem 8,0 litrov a desaťvalcov do V.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Výroba GTA Spano je limitovaná maximálnym počtom 99 kusov. Pokiaľ sa vám auto páči a premýšľate nad jeho kúpou, tak vám prinášam dobrú správu. Produkciu ešte nevypredali a pri pohľade na predajný úspech predchodcu asi ani tak rýchlo nevypredajú... S objednávkou si teda môžete dať načas.

Zdroj: gtspirit